"Magnezja" zmieni oblicze polskiej kinematografii? Kto zagra?

Czyżbyśmy mogli mówić o jakimś przewrocie w polskiej kinematografii? Maciek Bochniak – prywatnie mąż Joanny Kulig, a zawodowo reżyser między innymi takiego filmu jak „Disco Polo” - właśnie zapowiedział nowy film. Jego scenariusz został stworzony we współpracy z Mateuszem Kościukiewiczem. Jakiś czas temu, nieopodal Siedlec, w Nowej Suchej, rozpoczęły się zdjęcia do filmu.

„Magnezja”, bo taki tytuł nosi produkcja, będzie filmem osadzonym w dwudziestoleciu międzywojennym i jak mówią producenci – ma to być „gangsterski kryminał w poetyce westernu i ze sporą dawką czarnego humoru”. Zagrają tam absolutnie jedne z największych gwiazd naszych czasów m.in. Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska czy Borys Szyc.

O czym będzie film?

Opowiada o przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny władza nad klanem Lewenfiszów przechodzi na jego córkę – Różę. Ze swoimi siostrami prowadzi dalej interesy ojca i robi wszystko by oprzeć się bandytom sowieckim, którym przewodzi Lew. W cieniu rywalizacji pojawiają się również bracia, którzy wcielają w życie swój szalony plan. Pomaga im w tym piękna i uwodzicielska Helena. Chcą okraść bank, ale złe decyzje i trupy to nie jest dobry początek… Na domiar złego do miasteczka przybywa Stanisława Kochaj – genialna inspektor.
Filmu możemy spodziewać się dopiero w październiku 2020 roku, ale już można zobaczyć kilka zdjęć z planu. Niektórzy zmienili się nie do poznania!Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO