Minister edukacji: „Być może to chwyci”

Na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco polo

W liceum w Michałowie w województwie podlaskim niebawem powstanie pierwsza w naszym kraju klasa o profilu disco polo. Burmistrz Michałowa Marek Nazarko mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”:

Stworzenie nowych kierunków, takich jak mechaniczny i budowlany, nie odniosły spodziewanych rezultatów. (…) Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym.

Fotografia poglądowa

Green Star jest znaną wytwórnią muzyczną, w której nagrywają takie czołowe zespoły disco polo, jak Boys oraz Akcent.

Brak chętnych

Szkoła podjęła decyzję o utworzeniu nowego profilu z powodu małej liczby uczniów. Niegdyś w Zespole Szkół w Michałowie uczyło się blisko 850 osób, obecnie jest ich tylko 60. W mieście przeprowadzono wnikliwą nalizę danych dotyczących sytuacji demograficznej oraz kryteriów, którymi młodzi ludzie kierują się przy wyborze szkoły. Na ich podstawie stwierdzono, że „szkoła musi być skierowana do młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych na przyszłość, bowiem to renomowane ogólniaki przyciągają przyszłych lekarzy, prawników czy architektów”. Burmistrz zaznaczył w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”:

Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni.

Opinia ministra edukacji

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” spytali o pomysł utworzenia takiej klasy również ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego. Szef resortu wyraził się przychylnie na ten temat:

Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, żeby realizować podstawy programowe kształcenia ogólnego. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić jeszcze dodatkowe zajęcia w ramach takiej innowacji, na które pozwalają polskie przepisy, i chce zachęcić, aby młodzi ludzie skorzystali z takiej oferty. Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego także profesjonalnie przygotowywani.

Na razie władze Michałowa nie podały dokładnych informacji na temat organizacji zajęć. W czwartek 20 lutego odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną podane szczegóły w sprawie utworzenia nowej klasy o profilu disco polo. Jednym z nauczycieli ma zostać ponoć Marcin Miller, lider zespołu „Boys”.


Komentarze


  • 23 lutego 2020
  • Polak

I to ma być minister? Minister powinien cechować się pewnością siebie, wykształceniem i predyspozycjami do takiej pracy. Nie wspominając już o kwalifikacjach. Jakim trzeba być ignorantem, aby coś wprowadzać, co będzie znowu kosztowało nie mało pieniędzy, bo być może chwyci! I takie barany nami rządzą, a my sobie na to pozwalamy????? Ludzie co z Wami? Pozbyć się palantów z wiejskiej, wysłać na polityczne emerytury i to jak najszybciej, bo nas zniszczą!

Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO