Dwa sposoby

Jak wyłączyć automatyczną aktualizację Windows 10? Szybki poradnik użytkownika

Dziś niemal każdy komputer ma dostęp do sieci internetowej. Wiele z nowoczesnych urządzeń działa zaś w oparciu o najnowszy system operacyjny firmy Microsoft – Windows 10. Czasem połączenie dwóch wspomnianych elementów bywa kłopotliwe – zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie cierpią nowych aktualizacji i wymuszanego na nich instalowania nowych łatek. Windows 10 pozwala jednak na pewnego rodzaju ograniczenie automatycznego pobierania aktualizacji – i to na kilka sposobów. Poniżej opiszemy dwa najprostsze, które jednak nie zapewnią nam „wiecznego” spokoju.

Fotografia poglądowa

Warto dodać, że niektóre aktualizacje mogą okazać się kluczowe dla prawidłowego działania naszego sprzętu – być może więc nie zawsze warto bronić się przed nimi za wszelką cenę.

Wyłączanie automatycznych aktualizacji w Windows 10

Pierwszym sposobem na czasowe wyłączenie aktualizacji Windowsa 10 jest włączenie tak zwanego planu taryfowego. Wskazujemy wówczas komputerowi sieć, która ma być traktowana jako limitowana – możemy wówczas wskazać elementy, których sieciowa aktywność ma zostać ograniczona, w tym aktualizacje. Komputer wstrzyma je wówczas w celu zaoszczędzenia cennych megabajtów. Drugim sposobem jest po prostu wstrzymanie aktualizacji w ustawieniach (możemy je wstrzymać maksymalnie na 5 tygodni). Można także pokusić się o wybranie aktywnych godzin użytkowania komputera – wówczas możemy być pewni, że aktualizacje nie zaczną się instalować na przykład w środku naszego dnia pracy lub nauki.