Tego jeszcze nie było

Tom Cruise nakręci film na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Aktor z pomocą NASA poleci w kosmos

Ostatnio w mediach zawrzało od plotek, że Tom Cruise obecnie pracuje nad nowym projektem filmowym, dla którego realizacji wybierze się… w kosmos. Te pogłoski okazały się właśnie prawdą. Okazuje się, że NASA nawiąże współpracę z gwiazdorem i pomoże mu w nakręceniu nowej produkcji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Będzie to pierwszy w historii kina film fabularny nakręcony w kosmosie. Szef NASA, Jim Bridenstine, potwierdził te informacje na Twitterze. Dodał, że jest bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego projektu:

NASA jest podekscytowana współpracą z Tomem Cruisem nad filmem kręconym na pokładzie ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej)! Media masowe powinny inspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców, aby zrealizować ambitne plany NASA.

wikipedia.org

Jak donosi portal Deadline, w nowy projekt zostali zaangażowani najlepsi fachowcy z NASA, a także miliarder Elon Musk, który jest założycielem koncernów SpaceX i Tesla. Musk odpowiedział już na tweeta szefa NASA twierdząc, że produkcja takiego filmu z pewnością będzie „dobrą zabawą”. Na razie jednak nie podano szczegółów nowej produkcji – wiadomo jedynie, że nie będzie ona kolejną częścią serii „Mission: Impossible”.

Nieustraszony aktor

Pomysł nakręcenia filmu w kosmosie wydaje się wyjątkowo ekstrawagancki, żeby nie powiedzieć – szalony. Z pewnością jednak pasuje on do Toma Cruise’a, który słynie z tego, że chętnie naraża się na duże niebezpieczeństwo na planach filmowych. Gwiazdor zawsze był perfekcjonistą w kwestii wymagających scen akcji, w których najczęściej występuje osobiście, bez udziału dublerów. Na własne życzenie zwisał lub wyskakiwał z lecących samolotów, wspinał się na szczyty wieżowców i nurkował na kilka minut bez możliwości zaczerpnięcia powietrza. Nieraz takie ambitne podejście przypłacił własnym zdrowiem, w tym złamaniami kości. Zrealizowanie filmu w przestrzeni kosmicznej będzie z pewnością ukoronowaniem jego bogatej w mocne przeżycia kariery.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO