Aktor ponownie stanie za kamerą

„Chinatown” - Ben Affleck pokaże kulisy powstania filmu Romana Polańskiego

Jak podaje portal Variety, Ben Affleck postanowił wrócić za kamerę i rozpoczął właśnie prace nad nowym filmem zatytułowanym „The Big Goodbye”. Amerykański aktor nie tylko go wyreżyseruje, ale również napisze do niego scenariusz, który powstanie w oparciu o książkę „The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollywood” autorstwa Sama Wassona. Film opowie o kulisach powstania jednego z najsłynniejszych dzieł Romana Polańskiego, „Chinatown”. Affleck postanowił wybrać ten właśnie projekt ze względu na zamiłowanie do historii powstawania filmu polskiego reżysera. Aktor, który zawsze podkreślał swoją fascynację historią kina, zamierza w swojej nowej produkcji wyrazić nostalgię za erą Hollywood, która bezpowrotnie już przeminęła.

"Chinatown"/Materiały prasowe

Na razie jeszcze nie wiadomo, kto znajdzie się w obsadzie nowej produkcji, ani czy Ben Affleck wystąpi we własnym filmie. Nie jest znana również data premiery „The Big Goodbye”.

Jeden z ostatnich

„Chinatown” w reżyserii Romana Polańskiego powstało w 1974 roku. W role głównych bohaterów wcielili się Jack Nicholson i Faye Dunaway. Film opowiada o prywatnym detektywie J.J. „Jake’u” Gittesie , któy na zlecenie pewnej kobiety szpieguje wpływowego mężczyznę, żeby zdobyć dowody jego niewierności. Wkrótce udaje mu się dostarczyć zdjęcia, które bez jego zgody zostają opublikowane w prasie i wywołują skandal. Gdy dochodzi do śmierci skompromitowanego mężczyzny, na horyzoncie pojawia się jego prawdziwa żona, Evelyn Mulwray. Detektyw postanawia wtedy rozpocząć śledztwo, podczas którego odkrywa kolejne mroczne tajemnice tej rodziny. Film otrzymał jedenaście nominacji do Oscara, z czego jedną statuetkę otrzymał Robert Towne za scenariusz. „Chinatown” jest wyjątkowe również z tego względu, że było jednym z ostatnich klasycznych hollywoodzkich filmów. W latach siedemdziesiątych tego rodzaju autorskie i artystyczne projekty powoli zaczynały ustępować komercyjnym oraz nastawionym głównie na zyski produkcjom.

Jeśli zainteresował was film „Chinatown”, z pewnością spodobają wam się również inne produkcje Romana Polańskiego, takie jak „Pianista” czy „Oficer i szpieg”. Zachęcamy także do obejrzenia filmu „Operacja Argo” w reżyserii Bena Afflecka.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO