Kim jest?

Ben Affleck - aktor z "Buntownika z wyboru". Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Instagram, uzależnienie

flickr.com

Ben Affleck jest amerykańskim aktorem, a także reżyserem i producentem filmowym. Od wielu miesięcy było głośno o nim w kontekście jego wybryków, których dopuszczał się po alkoholu. Obecnie Affleck przeszedł odwyk i chętnie opowiada o swojej zmianie. Kim jest Ben Affleck?

Wszystko o: Ben Affleck

Pełne imię i nazwisko: Benjamin Geza Affleck-Boldt
Data i miejsce urodzenia: 15 sierpnia 1972, Berkeley
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy
Partnerka: Jennifer Garner (2005-2018)
Dzieci: Violet (2005), Seraphine (2009), Samuel (2012)
Wzrost: 192 cm
Waga: 98 kg
Instagram: @benaffleck

Młodość

Urodził się w Berkeley w Kalifornii. Ma korzenie angielskie, irlandzkie, szkockie i niemieckie. Nie miał prostego życia prywatnego, o czym opowiadał w wywiadach. Jego matka była związana ze szkolnictwem, a ojciec pracował m.in. jako mechanik czy doradca w sprawie lekarstw. Jego rodzice rozwiedli się kiedy miał 12 lat. Swoje dzieciństwo spędził w Cambridge. Jako licealista występował w szkolnych przedstawieniach i w tym czasie zaprzyjaźnił się z Mattem Damonem. W 1993 roku ukończył Occidental College w Eagle Rock


Kariera

Aktorstwem interesował się od dzieciństwa. Swoją karierę rozpoczynał od grania w krótkich filmikach reklamowych, a potem w serialach telewizyjnych. Na dużym ekranie zadebiutował w 1992 roku. Pojawił się w jednej z głównej ról w filmie „W pogoni za Amy”, który okazał się przełomowym w jego karierze. Zagrał również w takich produkcjach jak „Szczury z supermarketu” czy w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Za rolę w filmie „Buntownik z wyboru” otrzymał Oscara.

Życie prywatne

Od 2005 roku był mężem Jennifer Garner, z którą doczekał się trójki dzieci: dwóch córek Violet i Seraphine, a akże syna – Samuela. W 2015 roku ogłosili, że są w separacji, a ostatecznie rozwiedli się w 2018 roku.
Według mediów - Ben Affleck ma nową dziewczynę.

Czytaj również: Praca w Warszawie - co oferuje
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO