TVP 2

TVP 2 Online

 

Początki Telewizji Polskiej dalekie były od tego co jest dzisiaj. Po pierwsze, widzowie oglądali ją w odcieniach czerni i bieli; po drugie, przez dłuższy czas mogli oglądać tylko jeden program i to w wybranych godzinach. TVP2, czyli popularna Dwójka ruszyła dopiero w roku 1970, oferując retransmisje programów z Jedynki. Dwójka od początku miała inne zadania i formułę niż program pierwszy. W przeciwieństwie do niego, oferowała widzom więcej rozrywki i kultury, a mniej publicystyki. TVP2 przez wiele lat był kanałem, na którym widzowie mogli oglądać koncerty, kabarety, filmy, seriale i teleturnieje. Telewizyjna Dwójka stworzyła pierwszy polski telewizyjny show muzyczny – Studio 2. Tam właśnie wystąpił słynny zespół Abba, co było nie lada wydarzeniem wspominanym do dziś. Kultowe programy rozrywkowe TVP2, to „Bezludna wyspa”, na którą Nina Terentiew zapraszała znanych i lubianych ludzi sceny, kultury i rozrywki, „Szansa na sukces” będąca pierwszym programem, w którym wypłynąć na szerokie wody mogli ludzie utalentowani wokalnie, „Kocham kino”, w którym Grażyna Torbicka prezentowała najsłynniejsze dzieła sztuki filmowej i wiele innych. Do najbardziej zapamiętanych teleturniejów Dwójki należą: „Koło fortuny”, gdzie uczestnicy odgadywali hasła z liter, „Va banque”, gdzie uczestnicy musieli zadawać pytania z różnych dziedzin, „Wielka gra”, gdzie trzeba było wykazać się szczegółową wiedzą historyczną, medyczną lub inną. Charakter programu drugiego telewizji publicznej nie uległ znacznej zmianie. Obecnie triumfy popularności święcą dwójkowe seriale „rodzinka.pl”, „M jak miłość”, „O mnie się nie martw”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” i inne. Rozrywka w Dwójce to także program „Kocham Cię Polsko”, koncerty kabaretowe, relacje z imprez sylwestrowych na otwartym powietrzu i wiele innych.

TVP2 Online

TVP2 online. Wraz z rozwojem technologii internetowej, pojawiła się możliwość oglądania TVP2 na komputerze stacjonarnym, smartfonie, laptopie i tablecie. Można więc oglądać Dwójkę nie mając w zasięgu ręki telewizora. Drugi program Telewizji Polskiej online jest bardzo łatwo znaleźć. Wystarczy zapytać o to wyszukiwarkę, a chwilę potem mamy już mnóstwo możliwości. Możliwości te dają użytkownicy mający dostęp do kanałów telewizyjnych przy użyciu karty, anteny i odpowiedniego oprogramowania umożliwiającego odbiór tv na komputerze. TVP2 online dostępna jest na wielu platformach, gdzie różni internauci udostępniają różne kanały.

TVP2 online za darmo. Jeśli chcemy oglądać telewizyjną Dwójkę w internecie i nic za to nie płacić, wystarczy znaleźć taką możliwość dzięki dostępnej wyszukiwarce. Bezpłatny dostęp do dwójkowych programów jest oczywiście nieco okrojony, w porównaniu z tym, za który trzeba zapłacić.

Program tv Tvp 2

Co daje TVP2 online? TVP2 online daje swobodny dostęp do drugiego programu Telewizji Polskiej, gdziekolwiek się jest. Warunkiem dostępu jest oczywiście posiadanie urządzenia mobilnego i szybkiego łącza internetowego. Musi być szybkie, bo takiego wymaga strumień, którym treści video docierają do odbiorcy. Oglądając TVP2 online, możemy oglądać nie tylko aktualne programy, ale również programy archiwalne. Jest to bardzo ciekawe, bo pozwala zobaczyć jak wyglądała kiedyś telewizja i jak zmieniała się w poszczególnych dekadach.
Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO