TVP 1

TVP 1 Online

TVP1, to tak zwana „jedynka” – program polskiej telewizji publicznej. Telewizja ta święciła niedawno sześćdziesięciolecie istnienia. Od sześciu dekad, Polki i Polacy mogą odbierać sygnał telewizyjny w domach. Oczywiście, nie od razu było tak kolorowo i różnorodnie jak teraz. Pierwsze lata, to telewizja czarno biała nadająca tylko kilka programów w ciągu dnia. TVP1 przez długi czas był jedynym programem telewizji polskiej. Program drugi, czyli „Dwójka” pojawił się dużo później. Sześćdziesiąt lat to szmat czasu, w którym telewizja publiczna rozwijała się w różnych kierunkach. Widzowie szczególnie pokochali sobotnie seanse filmowe, kino nocne, teleturnieje i transmisje z wydarzeń sportowych. Telewizyjna Jedynka transmitowała wszystkie interesujące widzów wydarzenia, takie jak wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, Olimpiady, festiwale itp. Wiele z nich gromadziło przed telewizorami miliony odbiorców. Oglądalności ówczesnych produkcji mogą jedynie pozazdrościć dzisiejsi nadawcy telewizyjni. Wszystkiego było mniej, a więc wszyscy oglądali to samo. Obecnie TVP1 nadaje informacje, rozrywkę, publicystykę i sztukę. Do dziś zdarzają się poniedziałkowe spektakle teatralne, choć dużo rzadziej niż kiedyś. Od kilkudziesięciu lat, główny program informacyjny Jedynki, nadawany jest o 19.30. Pierwszy program Telewizji Polskiej może pochwalić się również własnymi serialami. Największe hity to „Klan”, „Czas honoru”, „Ranczo”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Blondynka” czy „Wojenne dziewczyny”. Flagowym programem reporterskim Jedynki jest „Sprawa dla reportera”, od kilkudziesięciu lat prowadzona przez Elżbietę Jaworowicz. Najsłynniejsze teleturnieje Jedynki to „Jaka to melodia:, „Miliard w rozumie”, „Kochamy polskie seriale” i inne.

TVP 1 online

TVP1 online. Program pierwszy Telewizji Polskiej dostępny jest również w internecie. Bardzo łatwo znaleźć strony, na których poszczególni użytkownicy sieci udostępniają ten program jako tak zwany strumień. Poszczególne programy Jedynki można znaleźć także na kanale you tube. Użytkownicy mający dostęp do TVP1 online udostępniają ją za darmo innym internautom. Platform, na których znajdziemy jedynkę jest całkiem sporo.

Co potrzebne jest do oglądania TVP1 online? Do oglądania telewizyjnej Jedynki, oczywiście potrzebny jest internet i to taki, który zapewnia szybką transmisję treści video. Przy wolnym łączu transmisja będzie przerywana. Pierwszy program telewizji publicznej można oglądać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Mogą to być komputery stacjonarne, komputery przenośne, tablety i smartfony. TVP1 online można oglądać również na telewizorach typu smart, które podłącza się do internetu.

Program TV TVP 1

Co zyskujesz oglądając TVP1 online? Oglądanie telewizji publicznej za pośrednictwem internetu daje liczne korzyści. Największa jest taka, że masz dostęp do telewizji, nie posiadając lub chwilowo nie mając dostępu do telewizora. Jeśli lubisz Jedynkę, możesz oglądać ją gdzie tylko chcesz. Bez telewizora obejrzysz swój ulubiony film, serial, spektakl teatralny, teleturniej lub program publicystyczny. Za opłatą masz dostęp do wszystkich odcinków seriali nadawanych w Jedynce. Możesz wybierać programy na życzenie.
Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO