Jeszcze prostsze przewijanie

YouTube z nową funkcją – wraca przydatny gest

YouTube jest dziś jednym z najpopularniejszych serwisów w sieci. Co minutę pojawiają się na nim dziesiątki godzin nowych materiałów – gameplayów, teledysków, programów, wywiadów czy klipów muzycznych. Nic więc dziwnego, że rekordy popularności bije także aplikacja mobilna serwisu, która obecna jest na niemal każdym smartfonie. Teraz jej używanie będzie jeszcze łatwiejsze – wracam bowiem funkcja, która umożliwi jeszcze prostsze i szybsze przewijanie wybranych materiałów wideo. Co ciekawe, kiedyś była już ona dostępna.

Fotografia poglądowa

„Nowy” gest odkrył użytkownik Reddita o pseudonimie FragmentedChicken. Podzielił się on tą wiedzą z innymi internautami – nie wszyscy jednak mogą już skorzystać z nowej funkcji.

Jak działa nowa funkcja?

Do tej pory przewijanie filmu w aplikacji mobilnej było dość kłopotliwe – użytkownik musiał tapnąć w ekran i po przywołaniu osi czasu przesunąć palcem czerwoną kropkę. Teraz wystarczy kliknąć w dowolnym obszarze filmu i przytrzymać – będziemy mogli wówczas przewijać film z dowolnego punktu na naszym wyświetlaczu. Twórcy wcześniej wycofali tę funkcję i tłumaczyli, że użytkownicy często przypadkowo przewijali materiały. Teraz wróciła ona jednak na urządzeniach mobilnych – nie jest jednak jeszcze dostępna na wszystkich urządzeniach. Warto zainstalować najnowszą wersję aplikacji (na pewno działa też opcja z zainstalowaniem w wersji APK wersji beta oznaczonej numerem YouTube 16.31.34)

Sprawdź również - Instagram – platforma pozwoli filtrować wrażliwe treści.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO