Nowa opcja już działa

Instagram – platforma pozwoli filtrować wrażliwe treści

Instagram jest platformą, która nieustannie się rozwija i musi reagować zarówno na rosnącą liczbę użytkowników, jak i na ich oczekiwania. Nic więc dziwnego, że platforma regularnie wprowadza zmiany, które mają zwiększyć komfort i bezpieczeństwo korzystania z portalu. Od niedawna użytkownicy mogą chociażby dostosować ilość „wrażliwych treści”, które są dla nich wyświetlane i proponowane – dzięki temu mają większa kontrolę nad tym, co pojawi się na ekranie ich urządzeń. Publikowanie treści wrażliwych i kontrowersyjnych już teraz nie jest możliwe w wielu przypadkach – nadal jednak w serwisie mogą pojawić się treści, które użytkownik uznaje za nieodpowiednie. Właśnie w takich przypadkach świetnie sprawdzi się nowa funkcja platformy. 

Fotografia poglądowa

Nową opcję znajdziemy w dziale „Ustawienia” – „Konto”. Tam znajduje się opcja oznaczona jako „Kontrola kontrowersyjnych treści”. 

Jakie opcje filtrowania treści znajdziemy?

Sekcja ustawień pozwoli nam na wybranie jednego z trzech filtrów, który będzie miał wpływ na wyświetlanie potencjalnie przykrych czy obrzydliwych treści. O jego zmianie możemy zdecydować 

Zezwól - zobaczysz więcej zdjęć i filmów, które mogą być przykre lub obraźliwe,
Limit (domyślne) - zobaczysz trochę zdjęć i filmów, które mogą być przykre lub obraźliwe,
Ogranicz nawet bardziej - zobaczysz mniej zdjęć i filmów, które mogą być przykre lub obraźliwe.

Jak to właściwie będzie działać? Algorytm Instagrama ma klasyfikować materiały publikowane w serwisie i oznaczać te potencjalnie szkodliwe, obraźliwe czy kontrowersyjne. Ma to zwiększyć komfort użytkowników i ich zainteresowanie funkcją „Eksploruj”. Co sądzicie o tego typu zmianach i czy zamierzacie z nich skorzystać?

Sprawdź również - OnePlus Nord 2 5G – premiera nowego zabójcy flagowców?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO