Usługa dostępna w wersji beta

YouTube Shorts – nowy konkurent TikToka?

Media społecznościowe to dziś filar całej sieci internetowej. Korzystają z nich miliardy użytkowników, które tworzą, udostępniają i przede wszystkim konsumują treści dostępne za ich pośrednictwem. Doskonałym przykładem jest tutaj TikTok – chińska aplikacja mobilna, która podbiła niemal cały świat. Pozwala ona na nagrywanie i udostępnianie krótkich muzycznych klipów, które w założeniu mają przypominać muzyczne klipy. Teraz podobną usługę swoim użytkownikom proponuje YouTube Short – amerykański gigant zamierza wkroczyć na teren TikToka i odebrać mu część użytkowników. Co oferuje YouTube Shorts?

Fotografia poglądowa

Już teraz usługa może pochwalić się sporymi sukcesami - YouTube Shorts generuje obecnie około 3,5 miliarda wyświetleń dziennie i warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to w tej chwili wersja beta. 

YouTube Shorts – gdzie jest dostępny i jak działa?

Początkowo usługa YouTube Shorts była dostępna jedynie w Indiach, który miał być jej rynkiem testowym. Testy aplikacji rozpoczęto obecnie w Stanach Zjednoczonych – już wkrótce ma też ona zadebiutować w innych krajach. Shorts pozwala na nagrywanie maksymalnie 60-sekundowych materiałów w orientacji pionowej, które powiązane są z naszym kontem Google. Materiały wyświetlane są w aplikacji YouTube. W porównaniu do TikToka opcje kreacyjne Short są na razie mocno ograniczone – można skorzystać z opcji kontrolowania prędkości muzyki czy nagrywania z opóźnieniem. Kiedy usługa pojawi się w Polsce? Na razie nie wiemy – prawdopodobnie stanie się to jednak już wkrótce.

Sprawdź również aplikacje Squid i TaskitoKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO