Pozostań anonimowy

Tryb incognito w przeglądarce – jak go włączyć i kiedy używać?

Dziś niemal każdy korzysta z sieci i posługuje się urządzeniami, które bez pozwalają na wygodne korzystanie z internetu. Czasem chcemy jednak w sieci być anonimowi lub przynajmniej pozory takiej anonimowości zachować – wówczas korzystamy z wbudowanego w większość przeglądarek trybu prywatnego (trybu incognito). Korzystać z niego warto na przykład przy logowaniu się na swoje konta na cudzym sprzęcie, ukryć historię przeglądanych witryn, nie pozwolić na wyświetlanie reklam spersonalizowanych pod kątem przeglądanych treści czy ograniczyć działanie algorytmów podsuwających nam „najlepsze” oferty. 

Fotografia poglądowa

Prywatne okno przeglądarki zazwyczaj możemy uruchomić zarówno za pomocą skrótu klawiszowego, jak i wybierając odpowiednią opcję z menu w naszej przeglądarce.

Tryb incognito w Chrome, Mozilli, Edge, Operze i Safari

W Google Chrome tryb prywatny uruchomimy wybierając w prawym górnym rogu (ikonka trzech kropek) opcję „Nowe okno incognito” – włączyć je możemy także skrótem Ctrl + Shift + N. Ten sam skrót zadziała w Operze, w której uruchomić możemy je także ręcznie w lewym górnym rogu za pomocą funkcji „Nowe okno prywatne”.  Bardzo podobnie tryb ten uruchomić można w Microsoft Edge i Mozilli Firefox – w obu przypadkach opcje tę znajdziemy w prawym górnym rogu - kolejno „Nowe okno InPrivate” (Edge) i „Nowe okno prywatne” (Mozilla). W przypadkach tych przeglądarek zadziała z kolei także skrót Ctrl + Shift + P. W Safari należy natomiast wejść w opcje „Plik” i tam wybrać funkcję „Nowe okno prywatne”.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO