Spore ułatwienie

Spotify – testy automatycznej transkrypcji podcastów

Serwisy streamingowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że nieustannie starają się one wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Ogromny wzrost zainteresowania odnotowują ostatnio podcasty, których coraz więcej znaleźć możemy chociażby na Spotify. Streamingowy gigant chce umożliwić korzystanie z tej formy rozrywki osobom niesłyszącym i niedosłyszącym – trwają właśnie testy, które mają na celu wprowadzenia automatycznej transkrypcji podcastów na platformie. 

Spotify

Na razie usługa ma objąć tylko oryginalne treści Spotify w języku angielskim. Podczas ich streamingu ma się pojawić specjalny ekran.

Transkrypcja podcastów na Spotify

Usługa transkrypcji ma wyświetlać tekst wymawianych przez twórców słów i znacznik czasowy. Zmianie mają ulec także rozmiar niektórych elementów i interfejs (ma to na celu ułatwienie korzystania z usługi). Celem końcowym ma być objęcie transkrypcją wszystkich podcastów, które znaleźć można na platformie. Taka ogromna operacja może jednak potrwać i nic nie wskazuje na to, że bardzo szybko będzie ona dostępna dla wszystkich. Tak ważna funkcja może jednak naprawdę zrewolucjonizować rynek podcastów. Co o tym sądzicie?

Nad ułatwieniami pracuje również Instagram, który wprowadzi tworzenie postów na desktopach


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO