Wygodny i intuicyjny

Simple Scan – skaner dokumentów w telefonie

Telefony komórkowe i nowoczesne smartfony stały się dziś niemal nieodzownym narzędziem pracy czy nauki. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się programy i aplikacje, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie w szkole czy podczas wypełniania zawodowych obowiązków. Uwidoczniło się to zwłaszcza w 2020 roku, w którym spora część z nas przeszła na home office czy nauczanie zdalnie. Przy tego rodzaju rozwiązaniach niezwykle przydatne są programy, które ułatwiają szybką i bezproblemową wymianę plików. Nie zawsze jednak dysponujemy elektronicznymi odpowiednikami fizycznych dokumentów czy notatek – w takiej sytuacji uratować może nas skaner, który – jak się okazuje – możemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Simple Scan

Za skaner posłużyć nam może nasz smartfon – jedną z popularniejszych aplikacji tego rodzaju jest Simple Scan, którego intuicyjny interfejs i prosta obsługa sprawiają, że poradzą z nim sobie nawet smartfonowi laicy.

Simple Scan – funkcje i możliwościach

Aplikację Simply Scan pobrać możemy na przykład za pośrednictwem sklepu Google Play (wymaga Androida 4.4 lub nowszego). Aplikacja pozwala na szybki i wysoki jakościowo skan dokumentów za pomocą aparatu smartfona – wygenerowane w ten sposób skany możemy przesłać w formie JPG lub PDF na dysk, chmurę czy maila. Tego rodzaju dokumentem podzielimy się też za pośrednictwem większości komunikatorów (np. WhatsApp czy Messenger). Aplikacja radzi sobie z segregowaniem skanów po tagach czy rozpoznawaniem i eksportowaniem tekstu – jest więc idealnym podręcznym narzędziem, które powinno doskonale sprawdzić się podczas domowego użytku. A wy korzystacie z podobnych rozwiązań? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

Sprawdź również aplikacje Taskito i AirDroidKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO