Jak to zrobić?

Relacje na Instagramie – dodaj swoje Instastory

Portale społecznościowe to dziś najchętniej odwiedzane serwisy w całym internecie. Prym zdają się wieść Instagram i Facebook, które zrzeszają miliardy użytkowników z całego świata. Pierwszy z tych serwisów opiera się na fotografiach, które możemy publikować na swoich profilach. Mamy także możliwość obserwowania naszych bliskich, znajomych, celebrytów, sportowców czy gwiazd kina. Instagram to jednak nie tylko posty – użytkownicy dodawać mogą także relacje (Instastories), które widoczne są na ich profilu przez 24 godziny. Długość pojedynczego Instastory to maksymalnie 15 sekund (w przypadku wideo) – może to być także zdjęcie, mem czy chociażby piosenka udostępniona za pośrednictwem jednego z serwisów streamingowych. Do dyspozycji użytkownika oddane zostały także liczne filtry i upiększenia. Jak jednak dodać naszą pierwszą relację?

Fotografia poglądowa

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na nasz profil w serwisie – warto pamiętać, że relację – póki co – dodać możemy jedynie za pośrednictwem mobilnej wersji Instagrama. 

Dodawanie pierwszego Instastory

Po zalogowaniu naszym oczom ukazuje się strona główna – możemy teraz przeglądać materiały dodane przez obserwowane profile lub obejrzeć ich relacje. Mają one formę okręgów w górnej części ekranu. W lewym górnym roku widać natomiast nasze zdjęcie profilowe z niewielkim białym plusem na niebieskim tle. Po kliknięciu w niego przeniesieni zostaniemy do trybu tworzenia i edycji Instastories – teraz wystarczy wybrać jego formę, określić grupę docelową i dodać je do naszego profilu.

Dodawanie drugiego i każdego kolejnego Instastory

Dodawanie drugiej i każdej kolejnej relacji nie jest możliwe za pomocą wcześniej wymienionego skrótu – po kliknięciu na miniaturkę naszego profilu zobaczymy bowiem wcześniej opublikowaną relację. Jak dodać kolejną? Wystarczy cofnąć się do strony głównej i przesunąć palcem z lewa do prawa. Przejdziemy wówczas do widoku aparatu, który umożliwi nam zarówno opublikowanie nowego postu, jak i przygotowanie Instastory. 

Sprawdź również jak zmienić zdjęcie profilowe i hasło na Instagramie.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO