Zdjęcia, muzyka, filmy

Kodi aplikacja do odtwarzania multimediów. Telewizja, zdjęcia, muzyka w Kodi

W sieci znajdziemy dziesiątki aplikacji do odtwarzania najróżniejszych multimediów. Wiele z nich cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników. W tym miejscu warto wspomnieć o aplikacji Kodi, którą tylko z Google Play pobrano ponad 50 milionów razy. Jest to darmowe rozwiązanie o otwartym kodzie źródłowym, które oparte jest na licencji GNU General Public License. Jakie ma funkcje i dlaczego warto sprawdzić właśnie tę aplikację?

KODI

Kodi (kiedyś znane również pod nazwą XBMC) to narzędzie, które pozwala na korzystanie z centrum multimedialnego. Obecnie aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Linux, Mac OS X, Android i iOS.

Kodi - funkcje i możliwości

Główną funkcją aplikacji jest odtwarzanie multimediów (także dzięki uruchamianiu zarówno oficjalnych aplikacji, jak i tych, które stworzone zostały przez użytkowników i niezależnych programistów). Wiele osób korzysta z aplikacji jak z własnego centrum multimediów (przeglądają zdjęcia, oglądają filmy i odtwarzają muzykę). Kodi pozwala też na oglądanie praktycznie nieograniczonej liczby strumieniowanych transmisji, które dostępne są za pośrednictwem dodatków i wtyczek (warto jednak zwracać uwagę na ich legalność i bezpieczeństwo naszych urządzeń). Użytkownicy dostają więc możliwość instalowania zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych dodatków do aplikacji. Program pozwala też na korzystanie z dodatkowych funkcji, które oparte są o połączenie sieciowe. Mowa tu między innymi o prognozie pogody, programie TV, skrzynce poczty elektronicznej czy przeglądarce internetowej.

Sprawdź również aplikacje Nextbike i ePodróżnik.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO