Wygoda i szybkość

Jak zrobić przelew na telefon?

Funkcjonujemy dziś w bardzo ciekawej rzeczywistości – otacza nas technologia i rozwiązania, które kilkadziesiąt lat temu wydawałyby się pochodzić rodem z filmów science fiction. Ogromna część z nas korzysta chociażby z bezgotówkowego obrotu pieniężnego – płacimy kartą, robimy przelewy online lub dokonujemy szybkich wpłat za pomocą zabezpieczonych protokołów. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest możliwość zrealizowania błyskawicznego przelewu na numer telefonu osoby, której chcemy przekazać środki. To całkowicie bezpieczne – zadziała tylko w przypadku zweryfikowanych numerów, które znajdują się w specjalnej bankowej bazie. 

Fotografia poglądowa

Kiedy taki sposób przelewu się sprawdzi? To idealne rozwiązanie chociażby w grupach znajomych, którzy razem wybrali się na miasto lub robią zrzutkę – błyskawiczne przelewy pozwolą w kilka chwil pozbyć się długów. 

Jak zrealizować przelew na numer telefonu?

Przelewy na telefon można robić przez niemal wszystkie bankowe aplikacje mobilne. Pozwalają one nawet na wybór znajomego z naszej listy kontaktów (w większości przypadków oznaczone są także numery, które obsługują tego rodzaju bezgotówkowe transakcje). Wszystko odbywa się na bazie BLIK – nie wszyscy jednak korzystają z usługi. Jeśli wyślemy przelew na inny numer, jego użytkownik dostanie stosowne powiadomienie i będzie mógł dopełnić formalności i przyjąć przelew. Jeśli się to nie wydarzy, po upływie określonego czasu pieniądze wrócą do nadawcy. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO