Zmodyfikuj swoje dane

Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku?

Facebook to dziś najpopularniejszy i największy portal społecznościowy w sieci. Codziennie korzystają z niego miliony użytkowników z całego świata – serwis jest dla nich źródłem informacji, komunikatorem internetowym czy miejscem dzielenia się postami. Większość z nich publikuje i reaguje na treści pod swoim imieniem i nazwiskiem. Czasem jednak wkrada się w nie błąd i chcemy je wyedytować. Zdarza się także, że pragniemy pozostać anonimowi w sieci i zmienić dane naszego profilu na inne. Okazuje się, że zmiana danych jest banalnie prosta – pamiętać należy jednak, że muszą one spełniać standardy i regulamin serwisu. Warto więc rozważnie wybrać dane, które będą widniały na naszym profilu, który widoczny jest dla wszystkich (poza zablokowanymi przez nas użytkownikami). 

Fotografia poglądowa

Warto także pamiętać, że zmiany imienia i nazwiska dokonać można jedynie raz na 60 dni. Warto więc dokładnie przemyśleć zmianę i jej zasadność. Jak zmienić swoje dane na Facebooku?

Zmiana danych na Facebooku – poradnik

W pierwszej kolejności należy zalogować się na nasze konto w serwisie. Następnie należy przejść do ustawień – znajdziemy je w prawym górnym roku naszego ekranu (Ustawienia i prywatność – Ustawienia). Zostaniemy wówczas przeniesieni do ekranu z danymi naszego konta – na samej górze znajdziemy tam sekcje „Imię i nazwisko”. Teraz wystarczy kliknąć w opcję „Edytuj” – znajdziemy tam pola do wpisania nowych danych i informację, która dotyczy wcześniej wspomnianego ograniczenia czasowego zmian. Potwierdzenie zmian będzie równoznaczne ze zmianą naszych podstawowych danych – kolejnej możemy dokonać za 2 miesiące. Zmian dokonań można za pomocą aplikacji mobilnej społecznościowego giganta – warto o tym pamiętać w kontekście użytkowników smartfonów. 

Sprawdź również - Jak zabezpieczyć folder hasłem?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO