O czym pamiętać?
Jak stworzyć silne hasło? Zasady tworzenia i używania haseł w usługach internetowych
-
09 maja 2020
Urządzenia elektroniczne zdominowały naszą codzienność. Telefonów i komputerów używamy niemal ciągle – nierzadko będąc przy tym aktywnymi użytkownikami internetu. Sieć rządzi się jednak swoimi prawami – nasze profile społecznościowe, skrzynki mailowe, konta bankowe czy dane muszą być chronione. Najpopularniejszym zabezpieczeniem są oczywiście hasła, które jednak także powinny spełniać wymagania. Nieodpowiednie i zbyt oczywiste hasło może nam nastręczyć sporej ilości problemów. Jak więc stworzyć idealnego „passa”? Poniżej znajdziecie kilka rad, które ułatwią wam to zadanie.
Fotografia poglądowa
Najważniejszą zasadą jest niepowtarzalność haseł – stanowczo powinniśmy unikać używania takiego samego hasła w wielu miejscach. W innym wypadku istnieje ryzyko jednoczesnej utraty dostępu do wszystkich usług.
Ustawianie silnego hasła
Trudne do złamania hasło nie musi być trudne do zapamiętania. Wystarczy odpowiednio je skomponować – na przykład z pierwszych liter jakiegoś zdania. W haśle nie warto używać całych wyrazów – ma to być zlepek pozornie przypadkowych znaków. Warto stosować w nim małe i wielkie litery, cyfry i znaki specjalne. Idealne hasło nie powinno być także za krótkie – ideałem może okazać się takie, które będzie liczyć sobie od 8 do 15 znaków. Jedno hasło nie powinno być też za długo w użyciu – zmienić należy je przynajmniej raz na kilka miesięcy. Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa warto korzystać także z weryfikacji dwustopniowej czy maili weryfikacyjnych. Warto samodzielnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, które w internecie nie zawsze jest oczywiste.
ZOBACZ TAKŻE
Starsze artykuły
Lokalizacja i namierzanie telefonu. Jak namierzyć telefon bez wiedzy w...Wyszukiwarka chomikuj – sprawdź, co znajdziesz w serwisie
Kody do GTA V
Książka telefoniczna online. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i P...
Kto dzwonił? Czyj to numer? Co to za numer telefonu? Aktualizacja
Komentarze