Zarabianie na aktywności w sieci

Płatne subskrypcje na Instagramie - jak działają?

Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Instagram pojdzie śladem innych serwisów, które część contentu chowają za tak zwanym paywallem - użytkownicy muszą zapłacić, aby uzyskać dostęp do wszystkich treści. Teraz staje się to faktem - kilka dni temu na swoim blogu biznesowym portal ogłosił, że rozpoczyna testy płatnych subskrypcji. Dzięki temu twórcy mają zyskać zupełnie nowe opcje na monetyzowanie swojej działalności. Fani natomiast będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich idoli i gwiazd sieci.

Fotografia poglądowa

Podobne paywalle działają już teraz na różnych platformach - od YouTube’a po Onlyfans. Teraz rozwiązanie takie ma funkcjonować na Instagramie - co to oznacza dla użytkowników.

Instagram - jak będzie działał paywall?

Infuencerzy będą mieli okazję na swego rodzaju współpracę z Instagramem. Będą mogli oni ukryć za płatną subskrypcją dowolne treści - posty, relacje live czy stories. Dostępne one będą jedynie dla tych użytkowników, którzy wniosą stosowną opłatę. Najaktywniejsi użytkownicy mogą liczyć na specjalne odznaki za swoje działania i komentarze. Instagram do 2023 nie zamierza także pobierać żadnych opłat ani prowizji za tego rodzaju subskrypcje. Na razie opcja testowana jest w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie jednak niedługo trafi do Europy i Polski. Co uważacie o płatnych subskrypcjach na Instagramie?

Sprawdź również - Jak wyłączyć i usunąć OneDrive?Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO