Użytkownicy się doczekali

Facebook Messenger – szyfrowane rozmowy audio i wideo

Facebookowy Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych w sieci. Nic więc dziwnego, że stara się on wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Dużą wagę przywiązują oni przede wszystkim do bezpieczeństwa i prywatności prowadzonych konwersacji. Szyfrowanie end-to-end tekstowych wiadomości ma miejsce od 2016 roku – coraz bardziej na znaczeniu zyskują jednak rozmowy audio i wideo. Według Facebooka wykonywanych jest około 150 milionów takich połączeń dziennie. Przed laty nie zdecydowano się jednak na implementacje tego rodzaju rozwiązania w przypadku innych rodzajów konwersacji. Teraz się to zmienia. 

Fotografia poglądowa

Zaktualizowana została także funkcja znikających wiadomości – od tej pory można ustalić czas, po którym wiadomości zostaną usunięte (od 5 sekund do 24 godzin). 

Szyfrowanie wiadomości audio i wideo

Szyfrowanie  end-to-end właśnie zostało wprowadzone do czatów audio i wideo. Ma to chronić rozmowy przed potencjalnymi oszustami, przestępcami i hakerami. Oficjalny komunikat Facebooka brzmi następująco: 

Treść wiadomości będzie chroniona od momentu opuszczenia urządzenia do momentu ponownego wejścia do aplikacji. Oznacza to, iż nikt inny – w tym Facebook – oprócz Ciebie nie może zobaczyć tego, co zostało wysłane lub powiedziane

Znane są także plany na przyszłość – szyfrowane mają w niej być również grupowe czaty i wiadomości na Instagramie. Testy mają wystartować w ciągu kilku najbliższych tygodni – okazuje się jednak także, że nie wszyscy będą mieli do nich dostęp. 

Sprawdź również - Disney +: usługa nieszybko zawita do PolskiKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO