Powiew świeżości na rynku?

Brave przeglądarka internetowa, która stawia na prywatność

Chyba każdy z nas korzysta z przeglądarki internetowej. Stały się one podstawowym narzędziem codziennego korzystania z internetu. Większość z dostępnych na rynku rozwiązań korzysta z Chromium. Wśród najpopularniejszych programów wyróżnia się jednak przeglądarka Brave, która dostępna jest na PC, urządzenia z Androidem i urządzenia działające na iOS. Wyróżnia się ona przede wszystkim ogromną dbałością o bezpieczeństwo i prywatność użytkownika (zaawansowanymi opcjami może przyćmić niejednego większego gracza). Jakie więc posiada funkcje i dlaczego warto ją rozważyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Brave

Brave na swojej oficjalnej stronie internetowej zapewnia, że nowi użytkownicy błyskawicznie poczują jakościowy skok korzystania z sieci. Na czym on jednak ma polegać i jakie funkcje przeglądarka przygotowała dla swoich sympatyków?

Brave - funkcje i możliwości

Brave pozwala swoim użytkownikom na większą prywatność w sieci. Nie są oni śledzeni a ich dane nie są wykorzystywane. Brave wśród zainstalowanych funkcji oferuje między innymi: blokowanie inwazyjnych reklam, blokowanie trackerów, blokowanie plików cookie, blokady odcisków palców, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę przed phishingiem (tak zwane bezpieczne przeglądanie) czy ochronę przed śledzeniem odbić. Ważną funkcją, która może przekonać do przeglądarki nowych użytkowników, jest anonimowy routing sieciowy (czyli tryb przeglądania Tor). Ponadto Brave pozwala na zaimportowanie zakładek, haseł i innych ustawień z wcześniej używanej przez nas przeglądarki. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z ciekawszych alternatyw dla najczęściej wybieranych przeglądarek. 

Szukasz przeglądarki? Sprawdź również Chrome i Operę


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO