Gdzie obejrzeć

Skok
„Skok” to trzymający w napięciu dreszczowiec z Genem Hackmanem w roli głównej, który opowiada o doświadczonym złodzieju, któremu przyjdzie się podjąć ostatniego skoku w przestępczej karierze. Żeby zdobyć upragnioną sumę pieniędzy, będzie musiał przechytrzyć nie tylko ścigającą go policję, ale również przebiegłych wspólników. Nic go nie powstrzyma w dążeniu do osiągnięcia celu – nawet jego najbliższa rodzina. Film jest świetną propozycją dla osób ceniących sobie produkcje kryminalne z zawiłą intrygą.

Tytuł oryginalny: Heist
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2001
Premiera: 10 września 2001
Reżyseria: David Mamet
Scenariusz: David Mamet

"Skok"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię Joe Moore’a, który wiedzie udane życie – ma piękną i młodą żonę oraz niemałą sumę na koncie. Na co dzień poświęca się dość nietrypowej, choć pasjonującej pracy – jest złodziejem i to najlepszym w swoim fachu. Wraz ze swoją żoną oraz wiernymi wspólnikami, Bobbym Blanem i Pinkym Pincusem, postanawiają zorganizować napad na luksusowy sklep jubilerski na Manhattanie. Gdy już wcielają swój misterny plan w życie, wszystko się komplikuje za sprawą sprzedawczyni, która nie wypija kawy ze środkiem uspokajającym. Cały szczegółowo przygotowany plan zaczyna się sypać i Joe zostaje zmuszony do pokazania swojej twarzy przed kamerami monitoringu. Po rabunku złodzieje zanoszą skradzione klejnoty do pasera Bergmana. Mężczyzna nie chce im jednak zapłacić i obiecuje podzielić się zyskiem, jeśli Joe zorganizuje następny skok na samolot transportowy przewożący sztabki złota. Joe zdaje sobie sprawę, że po poprzednim nieudanym skoku powinien się teraz jedynie ukrywać przed policją. Jednak nie będzie mu łatwo zrezygnować z pieniędzy...


Obsada

Gene Hackman – Joe Moore
Rebecca Pidgeon – Fran Moore
Delroy Lindo – Bobby „Bob” Blane
Ricky Jay – Don „Pinky” Pincus
Danny DeVito – Mickey Bergman
Sam Rockwell – Jimmy Silk
Christopher Kaldor – Laszlo
Patti LuPone – Betty Croft

Macie już za sobą film „Skok”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie teraz niezwykłe produkcje science fiction „Strażnicy Galaktyki vol. 2” oraz „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Osobom planującym seans z całą rodziną polecamy z kolei zabawną komedię „Zielona szkoła”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO