Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Danny DeVito. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Danny DeVito to amerykański aktor, producent i reżyser. Uwielbiany za rolę Pingwina w filmie "Powrót Batmana". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Danny DeVito 

Pełne imię i nazwisko: Daniel Michael DeVito Jr 
Data i miejsce urodzenia: 17 listopada 1944, Neptune Township, New Jersey 
Zawód: aktor 
Partnerka: Rhea Perlman (żona 1982-obecnie)
Dzieci: Lucy, Grace, Jake 
Wzrost: 147 cm 
Waga: ok. 65 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata

Urodził się jako syn Daniela i Julii. Dorastał z dwójką starszych sióstr. Ukończył oratory Preparatory School w Summit, a następnie ukończył American Academy of Dramatic Arts w 1966 roku. Z wykształcenia jest jednak fryzjerem, który pracę zaczynał w salonie kosmetycznym swojej siostry.


Kariera 

Zadebiutował na scenie w adaptacji "Lot nad kukułczym gniazdem". W 1975 roku wystąpuł w filmowej wersji książki. Popularność przyniosła mu głównie rola w serialu "Taxi", za którą został nagrodzony Złotym Globem i Emmy. Dzięki tym sukcesom szybko stał się rozpoznawalny na całym świecie. Zagrał również w takich produkcjach jak "Zaklinacz deszczu", Tajemnice Los Angeles" czy "Miłość, szmaragd i krokodyl". Jest również świetnym reżyserem, co udowodnił filmami "Wyrzuć mamę z pociągu" oraz "Wojna państwa Rose". 

Życie prywatne 

Od 1982 roku jest mężem aktorki Rhei Perlman, z którą doczekał się trójki dzieci: Lucy, Grace i Jake'a.


Danny DeVito - najlepsze filmy i seriale 

Danny DeVito należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich aktorów i twórców filmowych. Już w dzieciństwie zaczynał się interesować aktorstwem i występował w szkolnych przedstawieniach. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1969 roku w filmie „Deams of Glass”, a dwa lata później wystąpił w epizodycznej roli w filmie Woody’ego Allena „Bananowy czubek”. Pierwszą dużą rolę otrzymał w „Locie nad kukułczym gniazdem” Miloša Formana 1975 roku. Zrobiło się o nim jednak naprawdę głośno dopiero w latach osiemdziesiątych, gdy zagrał w „Czułych słówkach” Jamesa L. Brooksa. Wkrótce międzynarodową sławę zdobył za sprawą występu w telewizyjnym serialu „Taxi”, w którym wcielił się w rolę Louiego de Palmy – postać stworzona przez DeVito została uznana za „50-tego największego telewizyjnego bohatera wszech czasów". Za tę rolę otrzymał też Złoty Glob. Do tej statuetki był nominowany również za role w filmach „Bezlitośni ludzie” oraz „Wyrzuć mamę z pociągu”. W 2000 roku wyprodukowany przez niego film „Erin Brockovich” był nominowany do Oscara.

1. „Powrót Batmana”, reż. T. Burton (1992)
2. „Miłość, szmaragd i krokodyl”, reż. R. Zemeckis (1984)
3. „Lot nad kukułczym gniazdem”, reż. Miloš Forman (1975)
4. „Skok”, reż. D. Mamet (2001)
5. „Dumbo", reż. T. Burton (2019)

Jeśli macie już za sobą wszystkie produkcje z naszej listy, koniecznie obejrzyjcie teraz niezwykłe filmy „Kraina wielkiego nieba” oraz „Manchester by the Sea”. Na poprawę humoru polecamy z kolei komedię „Fisher King”, która każdego rozbawi do łez.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO