Gdzie obejrzeć

Jurassic Park: Upadłe Królestwo
„Jurassic Park: Upadłe królestwo” to pełnometrażowy fantastycznonaukowy film akcji produkcji USA-Hiszpania. Reżyserem jest znany z przyprawiającej o dreszczyk emocji fantastyki J.A. Bayona. Scenariusz to dzieło Dereka Conolly i Colina Trevorrow. Produkcją zajęli się m.in. Frank Marshall i Steven Spielberg. Wytwórniami tej produkcji Amblin Entertainment, Legendary Pictures. Światowa premiera odbyła się 6 czerwca 2018 roku. 

Tytuł oryginalny: Jurassic World: Fallen Kingdom
Gatunek: Przygodowy / Sci-Fi
Reżyseria: J.A. Bayona
Scenariusz: Derek Connolly / Colin Trevorrow
Rok premiery: 2018
Kraj: USA

Materiały promocyjne filmu

Jurassic Park: Upadłe królestwo – opis fabuły

Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z Jurrasic World. Isla Nublar to odizolowana wyspa w głębi oceanu, na której przez lata najwięksi naukowcy z dziedziny genetyki i biologii prowadzili badania nad prehistorycznymi gatunkami dinozaurów. Wykorzystując zachowany w skamieniałościach materiał genetyczny, udało im się przywrócić do życia niektóre gatunki dinozaurów. Kiedy badania wymknęły się spod kontroli, doszło do uwolnienia niebezpiecznych gatunków, w wyniku czego na wyspie nastąpiła istna rzeź i chaos. Po nieudanych próbach opanowania sytuacji podjęto decyzje o pozostawianiu wyspy odizolowanej i nieingerowaniu w jej środowisko. 4 lata później naukowcy otrzymują odczyty z wulkanu położonego na Isla Nublar. Grozi on erupcją, która unicestwi zamieszkujące tam dinozaury. Rozpoczyna się wyprawa ratunkowa, której celem jest uchronienie zagrożonych ponownym wyginięciem gatunków. Jak to zwykle bywa, w jej trakcie wychodzi na jaw międzynarodowy spisek i śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji. Ktoś musi sobie z tym poradzić… Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem serwisów Chili, iTunes i Rakuten. 

Jurassic Park: Upadłe królestwo – obsada

Chris Pratt jako Owen Grady
Bryce Dallas Howard jako Claire Dearing
Rafe Spall jako Eli Mills
Justice Smith jako Franklin Webb
Daniella Pineda jako Zia Rodriguez
James Cromwell jako Benjamin Lockwood
Toby Jones jako Pan Eversol
Ted Levine jako Ken Wheatley

W filmie wystąpił między innymi Chris Pratt, którego oglądać możemy także w produkcjach Avengers: Koniec gry czy Pasażerowie.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO