Gdzie obejrzeć

Cudowny chłopak
"Cudowny chłopak" to pełnometrażowy film z gatunku dramat produkcji USA-Hongkong. Reżyserem jest Stephen Chbosky, zaś scenarzyści to m.in. Steve Conrad i Jack Thorne. Historia powstała w oparciu o książkę R.J. Palacio o tym samym tytule. Światowa premiera odbyła się 15 listopada 2017r. Film został uhonorowany nagrodą Saturna za najlepszy niezależny film roku.

Tytuł oryginalny: Wonder
Gatunek: Dramat / Komedia
Reżyseria: Stephen Chbosky
Scenariusz: Steve Conrad / Jack Thorne / Stephen Chbosky
Rok premiery: 2017
Kraj: Hongkong / USA
Platforma: Netflix

 

Materiały promocyjne filmu

Cudowny chłopak – opis fabuły

To historia 10-letniego chłopca – Auggiego. Wyróżnia się na tle rówieśników nie tylko olbrzymim sercem, ale również wyglądem. Urodził się z licznymi deformacjami twarzy, które wymogły na rodzicach indywidualny tryb nauczania dla swojego syna. Przez całe dzieciństwo chłopak uczył się w domu i miał ograniczony kontakt z innymi dziećmi. Rodzice bali się zbyt wcześnie posyłać Auggiego do szkoły, by jego wygląd nie przysporzył mu przykrości ze strony kolegów i koleżanek. Postanawiają jednak, że czas przełamać lody i do 5. klasy ich syn uczęszczać ma już do normalnej szkoły. Niestety, początki wyglądają zgodnie z przewidywaniami rodziców. Wygląd Auggiego jest istną sensacją dla rówieśników. Jest wyśmiewany i wytykany palcami, a niektórzy nawet się go boją. Obdarzony olbrzymim sercem, bardzo wrażliwy chłopak początkowo bardzo przejmuje się docinkami, a jego rodzice z bólem patrzą na jego złamane serce. Jego los odmienia się, kiedy w klasie pojawia się nowa uczennica – Summer. To wyjątkowa dziewczynka, która w odróżnieniu od rówieśniczek dostrzega w chłopcu ze zdeformowaną twarzą coś więcej niż jego nietypowy wygląd. Daje mu nadzieję i napawa siłą, by Auggie udowodnił innym, że jest kimś znacznie więcej niż odmiennie wyglądającym dzieckiem. Jego wewnętrzne piękno przyćmiewa wszystkie zewnętrzne niedoskonałości i ukazuje go jako naprawdę niezwykłego chłopca. Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem serwisów Netflix i Cineman. 

Cudowny chłopak – obsada

Julia Roberts jako Isabel Pullman
Owen Wilson Nate Pullman
Jacob Tremblay jako Auggie Pullman
Izabela Vidovic jako Via Pullman
Mandy Patinkin jako Pan Tushman
Daveed Diggs jako Pan Browne
Sônia Braga jako Babcia
Danielle Rose Russell jako Miranda

W filmie wystąpiła między innymi Julia Roberts, którą podziwiać możemy także w produkcjach Notting Hill czy Stalowe magnolie

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO