Gdzie obejrzeć

Czarna pantera
„Czarna pantera” to powstały na podstawie serii komiksów Marvel Comics film akcji fantasy. Reżyserem jest Ryan Coogler, który wraz z Joe Robertem Colem napisał również scenariusz do Czarnej Pantery. Produkcja ta należy do Marvel Cinematic Universe. Jej premiera miała miejsce 29 stycznia 2018r. Budżet opiewający na 200 milionów dolarów został niemal siedmiokrotnie przebity wysokością zarobków tego filmu. Dyrektor produkcji to Kevin Feige. Film powstał przy kooperacji dwóch wytwórni – Marvel Studio i Walt Disney Pictures. Za dystrybucję odpowiada Walt Disney Studios Motion Pictures.
Faktem dodającym produkcji dodatkowego charaktery jest sposób tworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu. W kwietniu 2017 roku Ludwig Göransson został zatrudniony do skomponowania muzyki w Czarnej Panterze. Podróżował do Senegalu i Południowej Afryki, gdzie nagrywał lokalnych muzyków, na podstawie czego stworzył bazę do ostatecznej ścieżki.

Tytuł oryginalny: Black Panther
Gatunek: Akcja / Sci-Fi
Reżyseria: Ryan Coogler
Scenariusz: Joe Robert Cole / Ryan Coogler
Rok premiery: 2018
Kraj: Australia / RPA / USA / Korea Południowa
Platforma: Player.pl

 

Materiały promocyjne filmu

Czarna Pantera – opis fabuły

To historia wyjątkowa, znacznie wyróżniająca się na tle pozostałych produkcji spod szyldu Marvela. Akcja rozpoczyna się w Afryce, w państwie Wakanda. To odosobnione, lecz wysoce rozwinięte technologicznie państwo, w którym rządzi krót T’Challa. Pewnego dnia dowiaduje się o planowanym przez konkurencyjną frakcję spisku, mającym na celu przejęcie władzy.  Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świat. Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem serwisów Chili, Rakuten, iTunes, VOD.pl, Player.plczy usłudze Canal+.

Czarna Pantera – obsada 

Chadwick Boseman jako T'Challa / Czarna Pantera
Michael B. Jordan jako Erik Killmonger
Lupita Nyong'o jako Nakia
Danai Gurira jako Okoye
Martin Freeman jako Everett K. Ross
Angela Bassett jako Ramonda
Forest Whitaker jako Zuri
Andy Serkis jako Ulysses Klaue

Szukasz innych produkcji pełnych akcji? Polecamy filmy Iron Man i Avengers.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO