Kim jest?

Angela Bassett - gwiazda Tiny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne serialu

Angela Bassett to amerykańska aktorka, laureatka Złotego Globu dla najlepszej aktorki komediowej, była również nominowana do Oscara za rolę Tiny Turner w filmie "Tina". Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Angela Bassett 

Pełne imię i nazwisko: Angela Evelyn Bassett 
Data i miejsce urodzenia: 16 sierpnia 1958, Nowy Jork 
Zawód: aktorka, producentka, reżyserka i aktywistka 
Partner: Courtney B. Vance (mąz od 1997-obecnie)
Dzieci: Bronwyn Golden (2006), Slater Josiah (2006)
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @im.angelabassett

Wczesne lata

Dorastała w Harlemie, a po separacji rodziców zamieszkała z matką z Winston-Salem w Północnej Karolinie do St. Petersburga na Florydzie. Nauczycielka szkoły średniej zachęciła ją, aby złożyła papiery na Uniwersytet Yale. Otrzymała stypendium i... dostała się tam. W 1983 roku uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych w Yale School of Drama. Jako studentka poznała swojego przyszłego męża - Courtneya B. Vance'a. 


Kariera 

Zaczęła grać w teatrze, a także na Broadwayu, w roku 1985. W 1988 przeniosła się do Los Angeles, gdzie zaczęła rozwijać swoją karierę aktorską. Zadebiutowała w produkcji "Chłopaki z sąsiedztwa" (1991). Grała również w takich produkcjach jak np. "Wampir w Brooklynie", "American Horror Story: Sabat" oraz "Gliniarz w przedszkolu". Za rolę Tiny Turner w produkcji "Tina" otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Została również uhonorowana Złotym Globem. 

Życie prywatne 

12 października 1997 roku wyszła za mąż za Courtneya B. Vance'a. 27 stycznia 2006 roku zostali rodzicami bliźniaków: Bronwyna Goldena i Slatera Josiaha, które urodziła surogatka. Jest ambasadorką dobrej woli UNICEF. Jest osobą wierzącą i uczęszcza na nabożeństwa do Kościoła Bożego w Los Angeles. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO