Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Martin Freeman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Martin Freeman to brytyjski aktor, który znany jest z brytyjskiego serialu "The Office", a także swojej roli w trzyczęściowej adaptacji powieści J.R.R. Tolkiena. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Martin Freeman 

Pełne imię i nazwisko: Martin John Christopher Freeman 
Data i miejsce urodzenia: 8 września 1971, Aldershot 
Zawód: aktor 
Partnerka: Amanda Abbington (2000-2016; rozwód)
Dzieci: Grece, Joe
Wzrost: 169 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Martin Freeman urodził się w Aldershot, w Hampshire i jest najmłodszym z pięciorga dzieci. Jego rodzice rozeszli się, kiedy Freeman był dzieckiem. Kiedy miał 10 lat - jego ojciec zmarł na zawał serca. Uczęszczał do Salezjańskiej państwowej szkoły średniej w Chertsey, zanim rozpoczął naukę w Central School of Speech and Drama w Londynie. 

Był astmatykiem, musiał także przejść operację stawu biodrowego, ze względu na "kłopotliwą" nogę. 


Kariera 

Do grupy teatralnej dołączył w wieku 15 lat, a w wieku 17 lat zdecydował, że chce związać swoją przyszłość z aktorstwem. Jedną z ról, które dały mu ogromną popularność była rola Tima Canterbury'ego w serialu "The Office". Występował także w roli Bilba Bagginsa w trylogii "Hobbit", a także w roli Doktora Johna Watsona w serialu "Sherlock". Ma na swoim koncie znacznie więcej istotnych ról, które możecie zobaczyć w części "filmografia". 

Życie prywatne 

Aktor w latach 2000-2016 jego żoną była Amanda Abbington, z którą Freeman doczekał się dwójki dzieci: Grace i Joego. 


Martin Freeman - najlepsze filmy i seriale

Martin Freeman to popularny brytyjski aktor, który zaczął się interesować aktorstwem już jako nastolatek. Gdy miał piętnaście lat dołączył do grupy teatralnej. Już dwa lata później miał pewność, że aktorstwo jest tą dziedziną, z którą chce związać swoją przyszłość. Przed kamerami zadebiutował w 1998 roku w krótkometrażowym filmie „I Just Want to Kiss You”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola Tima Canterburego w serialu „Biuro” - za kreację tej postaci był w 2003 oraz w 2004 roku nominowany do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Z czasem zaczął występować również w takich produkcjach filmowych, jak „Ali G”, „To właśnie miłość”, czy „Ostre psy”. Kolejnym ważnym momentem w jego karierze był rok 2010, w którym otrzymał rolę doktora Johna Watsona w serialu „Sherlock”. Za nią również był nominowany dwukrotnie do nagrody BAFTA i otrzymał tę statuetkę w 2011 roku. Rok później dostał rolę w głośnej trylogii „Hobbit”, na którą składają się filmy: „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Hobbit: Pustkowie Smauga” oraz „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.

1. „Hobbit: Niezwykła podróż”, reż. P. Jackson (2012)
2. „Sherlock” (2010-2017)
3. „Autostopem przez galaktykę”, reż. G. Jennings (2005)
4. „Czarna Pantera”, reż. R. Coogler (2018)
5. „Przebudzenie dusz”, reż. J. Dyson (2017)

Jeśli obejrzeliście już wszystkie zaproponowane przez nas produkcje, koniecznie zobaczcie teraz poruszający dramat „Wszyscy wygrywają”. Osobom spragnionym porządnej dawki humoru i rozrywki polecamy z kolei zabawne komedie „Nie ten człowiek” oraz „Planeta singli 3”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO