Gdzie obejrzeć

Koneser
"Koneser" to pełnometrażowy film z gatunku melodramatów, produkcji włoskiej. Reżyserem jest Giuseppe Tornatore, który stworzył również scenariusz. Wytwórniami Konsera były: Paco Cinematografica w kooperacji z Warner Bros, zaś dystrybutorem był sam Warner Bros. Film został przyjęty bardzo dobrze zarówno w świecie krytyków jak i widzów. Zdobył niemal wszystkie najważniejsze nagrody we włoskim świecie kinematografii, w tym odpowiednik Oscarów. Na ówczesnych festiwalach filmowych za każdym razem zdobywał przynajmniej jedną nagrodę, a nominowany był do każdej możliwej kategorii.

Tytuł oryginalny: La migliore offerta
Gatunek: Dramat 
Reżyseria: Giuseppe Tornatore
Scenariusz: Giuseppe Tornatore
Rok premiery: 2013
Kraj: Włochy

Materiały promocyjne filmu

Koneser – opis fabuły

Opisana jest tu historia Virgila Oldmana. To mężczyzna w dojrzałym wieku, od lat prowadzący swój dom aukcyjny. To samotniczy typ człowieka, który otacza się drogimi rzeczami i jako znawca, poszerza swoją kolekcję dzieł sztuki, które woli od ludzkiej obecności. Pewnego dnia, jego poukładane życie odwraca się do góry nogami. Otrzymuje niespodziewany telefon od młodej kobiety, Claire, która stała się dziedziczką olbrzymiej fortuny. Powierza mu ona znane mu zadanie, sprzedaż drogocennych obrazów, w których posiadanie weszła wraz ze spadkiem. Nie chce się ona jednak spotykać osobiście. Virgil, w trakcie zlecenia podróżować będzie po całej Europie, a jego fascynacja milionerką doprowadzi do bardzo ciekawego rozwiązania. Film obecnie dostępny jest w serwisie Cineman. 

Koneser – obsada

Geoffrey Rush jako Virgil Oldman
Jim Sturgess jako Robert
Sylvia Hoeks jako Claire Ibbetson
Donald Sutherland jako Billy Whistler
Philip Jackson jako Fred
Dermot Crowley jako Lambert
Liya Kebede jako Sarah
Kiruna Stamell jako Nana

W filmie wystąpił między innymi Geoffrey Rush, którego oglądać możemy także w filmach Jak zostać królem czy Zakochany Szekspir.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO