Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Geoffrey Rush. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com

Geoffrey Rush to australijski aktor filmowy i teatralny, a także producent filmowy, który wielu osobom może, słusznie z resztą, kojarzyć się z kapitanem Barbossą w filmach z serii "Piraci z Karaibów". Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Geoffrey Rush 

Pełne imię i nazwisko: Geoffrey Roy Rush 
Data i miejsce urodzenia: 6 lipca 1951, Toowoomba 
Zawód: aktor 
Partnerka: Jane Menelaos (żona od 1988-obecnie)
Dzieci: Angelica (1992), James (1995)
Wzrost: 182 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: brak


Życiorys

Uczył się w Everton Park State High School w Brisbane. Zadebiutował w amatorskich teatrach w latach 70. W 1975 roku wyjechał do Paryża, gdzie studiował w L'Ecole Internationale de Theatrre Jacques Lecoq, a po powrocie do Australii uzyskał dyplom na Uniwersytecie Queensland. Gwiazdą filmu został w latach 90., po tym jak został nagrodzony Oscarem za rolę w filmie "Blask". Najbardziej znany z roli kapitana Barbossy w serii filmów "Piraci z Karaibów". 

Życie prywatne 

Od 1988 roku jest żonaty z australijską aktorką, Jane Menelaos. Para ma dwoje dzieci: córkę Angelicę (1992) oraz syna Jamesa (1995). Mieszka na przedmieściach Melbourne. 


Geoffrey Rush - najlepsze filmy i seriale

Geoffrey Rush jest jednym z najbardziej utytułowanych australijskich aktorów. Karierę rozpoczynał w latach siedemdziesiątych na deskach sceny teatru. W 1975 roku wyjechał do Paryża, żeby studiować aktorstwo w L'École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq. W 1979 roku zaprzyjaźnił się z Melem Gibsonem, z którym grał razem w sztuce „Czekając na Godota”. Wkrótce zaczął występować w najsłynniejszych teatrach świata. Przed kamerami zadebiutował w 1981 roku w filmie „Hoodwink”. Naprawdę głośno zrobiło się o nim dopiero w latach dziewięćdziesiątych, gdy wcielił się w postać Davida Helgotta w filmie „Blask”. Za tę rolę otrzymał w 1997 roku Oscara, Złoty Glob oraz nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej. Kolejną ważną produkcją w jego karierze byli „Nędznicy” z 1998 roku, w których wystąpił wraz z Liamem Neesonem, Umą Thurman i Claire Danes. Niedługo później aktor otrzymał kolejną nominację do Oscara za występ w „Zakochanym Szekspirze”. Do tej statuetki był również nominowany za role w filmach „Zatrute pióro” i „Jak zostać królem”.

1. „Blask”, reż. S. Hicks (1997)
2. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, reż. G. Verbinski (2003)
3. „Koneser”, reż. G. Tornatore (2013)
4. „Jak zostać królem”, reż. T. Hooper (2010)
5. „Zakochany Szekspir”, reż. J. Madden (1998)

Jeśli obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy, koniecznie zobaczcie teraz zwariowaną komedię „W krzywym zwierciadle: Wakacje”, która rozbawi was do łez. Mocnych wrażeń dostarczą wam z kolei takie produkcje jak „Niesamowity Spider-Man 2” oraz „Streetdance 3D”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO