Gdzie obejrzeć

Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza
Dokumentalne produkcje bardzo często przybliżają nam okoliczności i kulisy medialnych spraw kryminalnych, które wstrząsnęły opinią publiczną. Wiele z tego rodzaju produkcji znaleźć możemy w bibliotekach serwisów streamingowych. Jedną z ciekawszych produkcji dokumentalnych 2020 roku jest z pewnością serial „Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza”. 

Tytuł oryginalny: The Trials of Gabriel Fernandez
Gatunek: Dokumentalny
Rok produkcji: 2020
Kraj: USA

Materiały prasowe Netflix

Opis serialu

Serial dokumentalny „Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza” dotyczy głośnej i medialnej sprawy z 2013 roku. Ośmioletni Gabriel Fernandez zginął w wyniku długotrwałego złego traktowania przez swoją matkę i jej partnera. Sprawa wywołała społeczne oburzenie – mieszkańcy  hrabstwa Los Angeles żądali wskazania winnych i dotkliwych kar. Serial dokumentalny autorstwa Briana Knappenbergera pozwala przyjrzeć się rządowemu systemowi i kulisom całej sprawy. Okazuje się, że winny tragedii może być pośrednio rządowy system reagowania i opieki, który zbagatelizował doniesienia o fatalnych warunkach życia chłopca. Serial dostępny na Netfliksie jest więc zarówno formą przybliżenia całej sprawy, jak i materiałem, który ma zwrócić uwagę na rządowe bolączki.  Jest to jeden z najciekawszych dokumentów 2020 roku, który stanowi pozycję obowiązkową dla każdego fana gatunku. Jak wiele dzieci zagrożonych jest przemocą? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić produkcja złożona z sześciu odcinków. Poniżej znaleźć możecie jej zwiastun.

Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza - zwiastun

Szukasz innych produkcji dokumentalnych lub biograficznych? Sprawdź filmy Geniusz, Vince niepokonany i Paulo Coehlo. Niesamowita historia.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO