Powstaje nowy serial HBO

Unruly - Mahershala Ali jako legendarny bokser Jack Johnson w serialu HBO. O czym będzie?

Ogłoszono właśnie, że na zlecenie HBO powstanie nowy sześcioodcinkowy serial zatytułowany „Unruly”, który będzie poświęcony historii legendarnego boksera, Jacka Johnsona. Zostanie on wyprodukowany przez studio Playtone należące do Toma Hanksa. Scenariusz do serialu powstanie w oparciu o książkę Geoffreya C. Warda „Unforgivable Blackness: the Rise and Fall of Jack Johnson”. Za napisanie scenariusza będzie odpowiadać Dominique Morissseau, twórczyni fabuły między innymi do serialu „Shameless: Niepokorni”. Nie będzie to jednak pierwsza ekranizacja książki Warda – już wcześniej na jej podstawie stacja PBS nakręciła film dokumentalny. Okazuje się, że w główną rolę wcieli się laureat Oscara za role w filmach „Green Book” oraz „Moonlight”, Mahershala Ali.

"Green Book"/Materiały promocyjne

Aktor już od dłuższego czasu interesował się rolą słynnego pięściarza. W 2000 roku zagrał go w sztuce „The Great White Hope”. Z kolei siedemnaście lat później udzielił wywiadu dla serwisu „The Hollywood Reporter”, w którym nie ukrywał, że bardzo chciałby ponownie wcielić się w Jacka Johnsona, ale tym razem na ekranie. Podkreślił przy tym, że jego zdaniem Johnson jest niezwykle interesującą postacią.

Legenda boksu

Jack Johnson urodził się w 1878 roku. W latach 1908-1915 zasłynął jako pierwszy afroamerykański mistrz świata wagi ciężkiej. Swoje sukcesy sportowe odnosił w czasie obowiązywania tak zwanych Praw Jima Crowa, czyli lokalnych regulacji prawnych, które zostały wprowadzone po zakończeniu wojny secesyjnej przede wszystkim w południowych stanach USA. Ich celem celem było pogłębienie podziałów pomiędzy białoskórą, a czarnoskórą częścią społeczeństwa. Johnson zajmował się nie tylko sportem, ale także prowadzeniem ekskluzywnej restauracji oraz klubu nocnego, które były wolne od segregacji rasowej. Poślubił też białoskórą kobietę – jego związek wzbudzał wówczas silne kontrowersje i sprawiał, że mężczyzna był pilnie obserwowany przez władze. Wkrótce został aresztowany pod zarzutem przewożenia kobiety między granicami stanów w „niemoralnych celach”. Został skazany na rok więzienia, a po odsiadce zaczął walczyć za pieniądze. W 1946 roku zginął w wypadku samochodowym.

Jeśli zainteresował was nadchodzący serial „Unruly”, z pewnością spodoba wam się także poruszający dramat „Boys”. Gorąco polecamy również inne filmy z tego gatunku, takie jak „Cisza” czy „Z jednej krwi”.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO