Powrót po ponad dekadzie

Victoria 3 – Paradox zapowiada nową strategię

Miłośnicy gier strategicznych nadal prawdopodobnie przecierają oczy ze zdziwienia. Okazuje się bowiem, że doczekają się oni premiery kolejnej części jednej z kultowych serii gier – Victoria. O produkcji poinformowało studio Paradox Interactive, które wykorzystało do tego celu tegoroczne Paradox Remixed. Informacja jest o tyle ciekawa, że poprzednia część serii zadebiutowała przeszło dekadę temu. Strategie firmy Paradox od lat cieszą się renomą świetnych gier, które wymagają od graczy precyzyjnego dowodzenia i umiejętności myślenia poza szablonami – wiele wskazuje na to, że i tym razem może być podobnie.

Materiały promocyjne gry

Na razie nie znamy wielu konkretów. Wiadomo jedynie, że dystrybucją gry na PC ma zająć się Steamgra będzie także dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass  (Microsoft).

Victoria 3 – fabuła i nowości

Victoria 3 przeniesie nas do XIX wieku i pozwoli na kontrolowanie wybranej frakcji przez 100 lat. Do naszej dyspozycji zostanie oddany szereg narzędzi dyplomatycznych, wojskowych i gospodarczych. Zadbać będziemy musieli także o ekonomię i rozwój naszego społeczeństwa – wszystko to oczywiście podane ma być w rozbudowanej formie (choć gra ma oferować także „easy mod”). Kiedy premiera? Paradox ogłosił dopiero wczesny build gry i wiele wskazuje na to, że gra zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Na razie pozostaje nam więc zapoznać się z poniższym zwiastunem i… czekać. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO