Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Mulan (1998) online - opis filmu, obsada, dubbing, zwiastun, fabuła. Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

"Mulan" to film animowany, który opowiada o pewnej dziewczynie. Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armi, aby ratować swojego ojca przed śmiercią na wojnie. 

Rok produkcji: 1998
Gatunek: Animacja / Familijny / Przygodowy 
Produkcja: USA 
Reżyseria: Barry Cook / Tony Bancroft 
Scenariusz: Rita Hsiao / Chris Sanders

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu 

Film jest ekranizacją popularnej chińskiej legendy o młodej dziewczynie, która w męskim przebraniu wstępuje do wojska i stawia czoła najazdowi Hunów.W niewielkiej wiosce młoda dziewczyna imieniem Mulan przygotowuje się do zamążpójścia. Spotkanie ze swatką kończy się katastrofą z powodu jej niesfornego świerszcza. Tego samego wieczoru jej ojciec zostaje powołany do wojska na wojnę z Hunami, którzy najechali Chiny. Mulan chcąc ocalić chorego ojca podejmuje decyzję, która zadecyduje o całym jej dalszym losie. Postanawia złamać tradycję i zastąpić ojca na polu walki. Obcina włosy, przywdziewa zbroję ojca i pod osłoną nocy wyrusza na wiernym koniu, Khanie, na spotkanie przeznaczenia. Towarzyszą jej świerszcz Cri-Kee i smok Muszu. W obozie wojskowym Mulan zostaje poddana rygorystycznemu treningowi i jej determinacja zyskuje jej przychylność towarzyszy i przystojnego dowódcy, kapitana Szanga... Na polu bitwy Mulan okrywa się chwałą, lecz jej płeć zostaje odkryta. Towarzysze zmuszeni są ją porzucić. Mulan tymczasem odkrywa, że wróg nie został zniszczony.

Zobacz również takie produkcje jak "Mulan II", "Mała Syrenka 3: Dzieciństwo Ariel" oraz "Mój brat niedźwiedź". 


Zwiastun

Obsada

Wersja oryginalna:
Ming-Na Wen - Mulan
Eddie Murphy - Mushu
BD Wong - kapitan Li Shang
Miguel Ferrer - Shan Ju
Polski dubbing:
Jolanta Fraszyńska - Mulan
Jerzy Stuhr - Mushu
Maciej Molęda - kapitan Li Shang
Tomasz Marzecki - Shan Yu

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat

  • 11 stycznia 2021


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO