Opowieść o sensie macierzyństwa

Mamuśka cały film online | Obsada, fabuła, opis filmu, opinie, zwiastun | Gdzie oglądać?

„Mamuśka” to wzruszający film z Susan Sarandon i Julią Roberts w rolach głównych, który opowiada o tym, czym jest prawdziwe macierzyństwo. Film pokazuje, jak informacja o śmiertelnej chorobie może wpłynąć na relacje międzyludzkie, a także na zmianę podejścia do zasadniczych życiowych kwestii. Stawia też pytania o to, co to znaczy być matką – nie tylko tą biologiczną, ale również przybraną. „Mamuśka” jest świetną propozycją dla osób, które lubią filmy skłaniające do głębszej refleksji nad sensem życia.

Tytuł oryginalny: Stepmom
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1998
Premiera: 15 grudnia 1998
Reżyseria: Chris Columbus
Scenariusz: Steven Rogers/Jessie Nelson

"Mamuśka"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię małżeństwa, Luke’a i Jackie, które postanawia się rozstać. Podjęta zostaje decyzja, że ich dzieci, Anna i Ben, zostaną pod opieką matki. Po pewnym czasie Luke wiąże się z młodą fotografką Isabel. Kobieta od początku nie potrafi nawiązać dobrego kontaktu z dziećmi Luke'a. Sytuacji nie ułatwia również Jackie, która otwarcie krytykuje nową partnerkę swojego byłego męża. Obawia się ona bowiem, że Isabel może jej odebrać Annę oraz Bena. Obie kobiety wyraźnie się nie znoszą, ale wkrótce w ich relacjach następuje poważna zmiana. W pewnym momencie okazuje się, że Jackie jest chora na nowotwór. Jackie rozpoczyna chemioterapię, która w jej przypadku jest jednak nieskuteczna. Zaczyna do niej pomału docierać, że pozostało jej już niewiele życia, a narzeczona Luke’a niedługo zajmie jej miejsce. Postanawia więc przełamać swoje opory i zacząć przygotowywać Isabel do roli matki. Jackie chce też jak najlepiej wykorzystać czas, który jej pozostał, żeby pożegnać się z dziećmi i dokończyć wszystkie sprawy, które ostatnio zaniedbała.


Zwiastun

Obsada

Julia Roberts – Isabel Kelly
Susan Sarandon – Jackie Harrison
Ed Harris – Luke Harrison
Jena Malone – Anna Harrison
Liam Aiken – Ben Harrison
Lynn Whitfield – doktor P. Sweikert
Darrell Larson – Duncan Samuels
Mary Louise Wilson – pani Franklin
Andre B. Blake – Cooper

Macie już za sobą film „Mamuśka”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Nasza młodsza siostra” czy „Dziennik cwaniaczka 2”. Osobom planującym rodzinny seans polecamy z kolei animowany film „Były sobie człowieki”.
 

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO