Kiedy premiera?

„Szarlatan” - zobaczcie zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland

Niedługo do kin trafi najnowszy film Agnieszki Holland zatytułowany „Szarlatan”. Do tej pory ukazał się on jedynie na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie, gdzie był wyświetlany w ramach pokazów specjalnych. Film otrzymał świetne recenzje krytyków i został uznany za jedną z lepszych produkcji, które zaprezentowano na festiwalu. Nowy film reżyserki „Pokotu"„Obywatela Jonesa" to wyjątkowo nieszablonowa opowieść o mężczyźnie, który postanowił okiełznać naturę – o czechosłowackim uzdrowicielu, Janie Mikolasku, który słynął w całym kraju ze swoich autorskich mikstur zielnych. Uczestnicy festiwalu chwalili obraz między innymi za stworzenie wielowymiarowego portretu tej niezwykłej postaci.

"Szarlatan"/Materiały prasowe

Scenariusz do filmu napisał Marek Epstein, który pracował między innymi przy takich produkcjach jak „Wacław” czy „W cieniu”. W „Szarlatanie” wystąpili między innymi Ivan Trojan, Vladimir Polivka oraz Jarosłava Pokorna. Premiera nowej produkcji Agnieszki Holland ma się odbyć już 25 września.

Wiara czyni cuda

Film „Szarlatan” przedstawia historię prawdziwego czeskiego uzdrowiciela, Jana Mikolaska, który wierzył w niezwykłe możliwości, jakie daje natura. Mężczyzna uważał, że moce drzemiące w ziołach są w stanie uzdrowić nie tylko ciało, ale również duszę. Mikolasek zajmował się tworzeniem autorskich mikstur leczniczych, które jego zdaniem miały wypędzać z ludzi wszelkie choroby. Chociaż uzdrowiciel szczerze wierzył w ich niezwykłe działanie, w rzeczywistości stanowiły one jedynie skuteczne placebo. To właśnie temu zjawisku, a także niezwykłej wierze uzdrowiciela we własne zdolności, postanowiła się przyjrzeć Agnieszka Holland w „Szarlatanie”. W oficjalnym opisie fabuły możemy przeczytać, że film „pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą”. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu, który opublikował jego dystrybutor, Gutek Film.

Nie możecie już się doczekać premiery „Szarlatana”? Podczas oczekiwania na nową produkcję koniecznie obejrzyjcie film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Dużych emocji dostarczą wam z kolei takie filmy jak „Indiana Jones i królestwo Kryształowej Czaszki” oraz „Gotowi na wszystko: Exterminator”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO