Najgłośniejsza sprawa ostatnich lat

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - twórcy pokazali pierwszy zwiastun filmu

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to nowy dramat sensacyjny, który powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia, które stosunkowo niedawno wstrząsnęły całą Polską. Film opowie o życiu Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt oraz zabójstwo nastolatki. Twórcy zapowiadają, że produkcja skupi się na ukazaniu niewyobrażalnej krzywdy, jakiej doznał człowiek, którego życie zostało zniszczone w wyniku nieprawidłowego działania wymiaru sprawiedliwości. Film ma stawiać pytania między innymi o to, jak mogło dojść do takiej sytuacji i dlaczego Komenda blisko osiemnaście lat musiał spędzić w więziennej celi walcząc o sprawiedliwość.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"/Mat. prasowe

Zdjęcia do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” były kręcone we Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu oraz Zabrzu. Jego premiera odbędzie się 18 września 2020 roku.

Film, który ma dawać nadzieję

Film o Tomaszu Komendzie wyreżyserował Jan Holoubek, twórca takich produkcji jak „1800 gramów” czy „Rojst”. Na ekranie pojawią się między innymi Agata Kulesza, Magdalena Różczka, Andrzej Konopka oraz Dariusz Chojnacki. W rolę tytułowego bohatera wcielił się znany z filmu „Chce się żyć” i serialu „Pułapka” Piotr Trojan. Należy podkreślić, że Tomasz Komenda i jego rodzina wyrazili pełną zgodę na realizację filmu, który przedstawi tą wstrząsającą historię. Mężczyzna w rozmowie z Onetem wytłumaczył, dlaczego podjął taka decyzję:

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

Nieznane kulisy sprawy

Reżyser filmu podkreślił, że chociaż niemal cała Polska słyszała o sprawie Tomasza Komendy, mało kto zna jej kulisy i historię trzech osób, które podjęły walkę o wyciągnięcie niesłusznie skazanego z więzienia. Jan Holoubek dodał również, że produkcja ma pokazać, że nawet, gdy znajdujemy się w najtrudniejszej życiowej sytuacji, zawsze może się zjawić ktoś, kto wyciągnie dla nas pomocną dłoń. Jak powiedział, film ma „dać nadzieję wszystkim tym, którzy myślą, że nie ma dla nich już szans”. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji.

Do premiery „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” pozostało jeszcze trochę czasu. To dobra okazja, żeby nadrobić filmowe zaległości. Zachęcamy do obejrzenia filmów „Dla ciebie wszystko” oraz „Argentyna, Argentyna”. Polecamy również komedię „Gdzie jest Mikołaj?”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO