Wróci w 2020

„Zimna Wojna” zniknęła z Netflixa – serwis się tłumaczy

Fani polskiego i Netflixa 1 listopada przecierali oczy ze zdziwienia. Niespodziewanie na platformie pojawił się bowiem film „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Historia miłości dwójki artystów w targanej przemianami politycznymi Europie podbiły serca fanów. Przyczyniły się do tego przede wszystkim genialne kreacje aktorskie stworzone przez Tomasza Kota i Joannę Kulig. Film był wielokrotnie nagradzany – otrzymał między innymi prestiżową nagrodę w Cannes (dla najlepszego reżysera). Produkcja była także nominowana do Osacrów w trzech kategoriach – niestety ostatecznie nie zdobyła żadnej statuetki. 

Kadr z filmu

Radość fanów nie trwała jednak długo. Film zniknął z serwisu tak szybko, jak się pojawił. Zaskoczeni użytkownicy serwisu zaczęli masowo zadawać pytania – teraz już wszystko jasne!

Netflix się pospieszył?

Okazuje się, że pojawienie się filmu w serwisie było dziełem pomyłki. Licencja na zimną wojnę obowiązuje serwis dopiero od 1 czerwca 2020 roku. Możemy się więc spodziewać, że to właśnie wtedy film wróci na Netflix. Fani internetowej rozrywki nie mogą jednak narzekać – jeszcze w tym roku pojawi się chociażby Wiedźmin – z pewnością będzie co oglądać!


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO