Kiedy premiera?

Zenek trafi na Netflix. Film o Zenonie Martyniuku pojawi się na platformie. Kiedy premiera?

Kinowa premiera filmu „Zenek” odbyła się tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. W związku z tym, niedługo po pojawieniu się w kinach, produkcja trafiła na platformę streamingową TVP. Za dostęp do filmu przez 24 godziny w serwisie vod.tvp.pl trzeba było zapłacić 23 zł przy płatności online, lub 23,37 zł przy płatności SMS-em. Chociaż „Zenek” nie otrzymał najlepszych recenzji, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Niedawno pojawiły się informacje, że TVP sprzedała licencję do filmu wyreżyserowanego przez Jana Hryniaka do Norwegii, Islandii oraz Szwajcarii. Teraz okazuje się, że o nabycie praw pokusił się również Netflix.

"Zenek"/Materiały prasowe

Jak zapowiedziały władze Netflixa, premiera filmu „Zenek" odbędzie się na platformie już w ten piątek, 17 lipca. Z pewnością będzie to niezła gratka dla fanów twórczości Zenona Martyniuka, a także osób, które z czystej ciekawości chciałyby się zapoznać z tą głośną produkcją.

Historia króla disco polo

Przypominamy, że wyprodukowany przez TVP „Zenek” powstał w oparciu o biografię Zenona Martyniuka, który jest jednym z popularniejszych wokalistów disco polo i autorem największych przebojów tego gatunku, takich jak „Przez twe oczy zielone" czy „Królowa nocy". Film ukazuje go jako zwykłego chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenia, żeby dawać ludziom radość poprzez muzykę oraz śpiew. Na ekranie możemy więc śledzić drogę, jaką Martyniuk przeszedł, żeby osiągnąć swój sukces i wkrótce zdobyć miano króla muzyki disco polo. W rolę tytułowego bohatera wcielili się Krzysztof Czeczot oraz Jakub Zając, którzy odpowiednio odgrywają młodszą oraz starszą wersję piosenkarza. W filmie występują również Klara Bielawka, która zagrała żonę Martyniuka, a także Kamil Dziuba, Agnieszka Suchora, Piotr Cyrwus, Jan Frycz oraz Magdalena Berus.

Jeśli zainteresował was „Zenek”, z pewnością spodoba wam się zwariowana komedia „Milion dolarów”. Natomiast osobom spragnionym mocnych wrażeń polecamy obejrzeć trzymający w napięciu thriller „Oblicze mroku” oraz film „Miasto duchów”.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO