Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jan Frycz - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona, kariera

AKPA

Jan Frycz obecnie przeżywa swoją drugą „młodość” filmową. Jest znowu niezwykle rozchwytywany, a w każdej kolejnej roli potwierdza to, w jak dobrej jest predyspozycji. Bez wątpienia warto go znać. Kim jest więc Jan Frycz?

Wszystko o: Jan Frycz

Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1954, Kraków
Zawód: aktor
Partnerka: Grażyna Laszczyk-Frycz, Agata Frycz, Małgorzata Frycz
Dzieci: Gabriela, Olga, Antoni, Michał, Wojciech
Wzrost: 186 cm
Wiek: brak informacji
Instagram: brak

Kariera teatralna

Zadebiutował w 1978 roku rolą Edmunda w „Damach i huzarach”. Miało to miejsce na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Po studiach należał do różnych teatrów warszawskich m.in. Teatru Narodowego czy Teatru Polskiego.
W 2007 roku zagrał postać Iwana Nikołajewicza Zachedryńskiego w „Miłości na Krymie”. Ma wiele ról z rosyjskiej klasyki. Występował jednak również w klasyce polskiej. Pojawia się również w Teatrze Telewizji.


Kariera filmowa

Zadebiutował w „Dagny”. Później skupił się na grze w teatrze, niewiele wybierał sobie ról filmowych. Kiedy jednak już zaczął pojawiać się na wielkim i mniejszym ekranie – był niesamowity. Np. rola wypalonego homoseksualisty w „Egoistach”, później również „Spis cudzołożnic”, „Nigdy w życiu!” czy „Kochaj i rób co chcesz”. Miał świetną rolę w „Ślepnąc od świateł” czy „Psy 3. W imię zasad”.

Życie prywatne

Był trzykrotnie żonaty. Obecnie jest w trzecim związku małżeńskim. Ma pięcioro dzieci z drugiego małżeństwa. Jego córki – Gabriela i Olga – są aktorkami. Ma również trzech synów – Antoniego, Michała i Wojciecha.
Jan Frycz - najlepsze role aktoraJan Frycz to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie w 1978 roku. Był kiedyś aktorem Teatru Starego w Krakowie, a od 2006 roku jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Od lat 80. coraz częściej pojawiał się w różnego rodzaju produkcjach, zostając jednym z najbardziej lubianych i szanowanych aktorów dla publiczności. Obsadzany w skrajnie różnych rolach - od gangsterów po nieudaczników i desperatów. Zadebiutował w 1978 roku rolą Edmunda w „Damach i huzarach”. Wybraliśmy 5 najlepszych ról Frycza. 

 Jan Frycz - najlepsze role 

1. „Ślepnąc od świateł”, reż. K. Skonieczny (2018)
2. „Pręgi”, reż. M. Piekorz (2004)
3. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, reż. M. Kawulski (2019)
4. „Nigdy w życiu!”, reż. R. Zatorski (2004)
5. „Bezmiar sprawiedliwości”, reż. W. Saniewski (2006)

W 2020 roku można było zobaczyć Frycza w filmie „Zenek”, a w 2021 roku wyjdzie do kin film „Gierek”, gdzie Frycz wcieli się w rolę Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO