Kiedy obejrzymy film?

Żeby nie było śladów - zwiastun produkcji i data premiery

Twórcy "Ostatniej rodziny" pracowali w pocie czoła nad filmem, który opowiada historię zabójstwa Grzegorza Przemyka. Film "Żeby nie było śladów" jest fabularną opowieścią tego, do czego doszło w 1983 roku. Teraz znamy już datę premiery i możemy pierwszy raz zobaczyć zwiastun produkcji, która niebawem pojawi się w kinach. 

Materiały promocyjne filmu

Żeby nie było śladów - zwiastun i data premiery 

To miało być jedynie rutynowe zatrzymanie, do którego doszło w centrum Warszawy. Skończyło się jednak tragicznie. Młody chłopak został zabity przez funkcjonariuszy policji. Jednak władze PRL zaangażowały cały swój aparat państwowy - Służbę Bezpieczeństwa, milicję, sądy, prokuraturę i media, aby za wszelką cenę uchronić winnych śmierci Przemyka od jakichkolwiek konsekwencji. 

Film oparto na wątkach, które zawarto w reportażu Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" (nagrodzonego Literacką Nagrodą NIKE). Reżyserem jest Jan P. Matuszyński, a za produkcję odpowiada Aurum Film. Autorką scenariusza jest z kolei Kaja Krawczyk-Wnuk. 

W filmie zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Sandrę Korzeniak, Mateusza Górskiego, Jacka Braciaka, Agnieszkę Grochowską, Roberta Więckiewicza, Tomasza Kota czy Andrzeja Chyrę. 

Film będzie miał światową premierę na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie powalczy o statuetkę Złotego Lwa. Premiera kinowa z kolei będzie miała miejsce 24 września. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO