Wyniki Ligi Europy – pierwsze mecze ćwierćfinałowe | Czytaj więcej na Spokeo.pl

W czwartek odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy. Do walki stanęło 8 drużyn, które marzą o trofeum. 4 spotkania przyniosły sporo emocji i 13 bramek, co udowadnia, że nie jest to już turniej pocieszenia, a raczej mała Liga Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu Arsenal zmierzył się z Napoli. Anglicy wykorzystali nadarzające się okazje i po bramce Ramseya i samobójczym trafieniu Koulibaliego odnieśli u siebie dość pewne zwycięstwo.  Mecz Benficki z Eintrachtem to koncert 19-letniego Jao Felixa. Młody Portugalczyk zanotował hat-trick i asystował przy bramce Diasa. Niemcy odpowiedzieli trafieniami Jovica i Pacienci. Mecz zakończył się rezultatem 4-2. Przypomnijmy, że Eintracht zmuszony był od 20 minuty grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą obejrzał N’Dicka.

lazyfansports.com

W trzecim spotkaniu Sparta Praga zmierzyła się z Chelsea. Czesi niespodziewanie stawili zaciekły opór. Ich obronę udało się przełamać dopiero w 86 minucie, wówczas na listę strzelców wpisał się Alonso, ustalając wynik spotkania na 0-1. W ostatnim z czwartkowych spotkań oglądaliśmy typowo hiszpańskie starcie. Villareal zmierzył się z Valencią.  Po bramkach Guedesa i Cazorli bardzo długo utrzymywał się remis. W końcówce Valencia wyprowadziła dwa szybkie ciosy, bramki strzelili Wass i ponownie Guedes, wyrywając cenne zwycięstwo na wyjeździe. Ostateczny wynik 1-3.

Gwarantuje to emocje w starciach rewanżowych, które już za tydzień. Komplet wyników z tego tygodnia wygląda następująco:

Arsenal - Napoli       2-0

Benfica - Eintracht   4-2

Slavia - Chelsea       0-1

Villareal - Valencia  1-3