4 uczestników imprezy wciąż walczy o życie

Tragedia na urodzinach rosyjskiej blogerki – 3 osoby zabił suchy lód wrzucony do basenu

Jak poinformowała „Komsomolskaja Prawda”, 28 lutego rosyjska blogerka Katerina Didenko obchodziła swoje 29 urodziny, które zorganizowała w jednym z moskiewskich kompleksów basenowych. Impreza odbywała się w obrębie sauny oraz basenu. Jedną z głównych atrakcji miała być kąpiel w basenie z suchym lodem. Mąż kobiety, Valentine Didenko, miał przygotować na tę okazję bryłę suchego lodu o wadze 30 kg. Rosjanka przez cały czas dokumentowała swoje przyjęcie i na bieżąco publikowała na Instagramie nagrane filmiki.

dailydot.com

Katerina Didenko ma 1,1 mln fanów. Osoby, które śledziły relację blogerki z urodzin nawet nie przypuszczały, że staną się świadkami strasznej tragedii, która miała niebawem nastąpić.

Suchy lód w basenie

Na jednym z filmów opublikowanych przez Katerinę widać, jak jej mąż wrzuca całe wiadro suchego lodu do basenu - nagranie to zostało usunięte już z jej profilu, jest jednak ciągle dostępne na stronie YouTube. Zaraz po zetknięciu się lodu z powierzchnią wody, pomieszczenie zaczęło wypełniać się białym dymem. Na nagraniu można zobaczyć, jak uczestnicy imprezy, którzy założyli specjalne kombinezony ochronne, żartują z tej sytuacji, całkowicie nieświadomi zagrożenia. W pewnym momencie pierwsze osoby decydują się wskoczyć do basenu z suchym lodem, po czym znikają pod unoszącym się białym obłokiem.


Tragiczne skutki imprezy

Zaraz po tych pierwszych skokach okazało się, że nieprzemyślany eksperyment był tragiczny w skutkach. Nikt z uczestników imprezy nie wiedział najwyraźniej, że w wyniku reakcji chemicznej suchego lodu i ciepłej wody wytwarza się dwutlenek węgla (suchy lód jest zmrożonym dwutlenkiem węgla, który uwalnia się w postaci pary, gdy lód zaczyna topnieć). Ludzie zanurzeni w jego oparach zaczęli się natychmiast dusić i topić. Doznali też poparzeń chemicznych. W ten sposób na miejscu zginęły trzy osoby biorące udział w imprezie, w tym mąż Kateriny, Valentine. Cztery inne osoby są w ciężkim stanie. Sama Katerina i dwie inne osoby są tylko lekko ranne. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z urodzin Rosjanki:


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO