"The lighthouse" - o czym opowiada film i czy zobaczymy go w Polsce?

„The lighthouse” to najnowszy film Roberta Eggersa, którego można kojarzyć z cenionego filmu „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”. Teraz możemy obejrzeć zwiastun nowego horroru producenta, w którym zobaczymy niesamowite gwiazdy – Roberta Pattinsona, którego możecie kojarzyć z filmu Woda dla słoni, a także Willema Dafoe, którego na pewno kojarzycie z filmu John Wick. O czym będzie opowiadał film?

Fabuła „The Lighthouse”

Będzie to mocno psychodeliczny horror, który znajdzie się na pograniczu filmu fantasty. To historia dwóch latarników, a całość rozgrywa się w 1890 roku, w Nowej Szkocji. Premiera filmu odbyła się w Cannes, podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Mówi się, że może być to godny następca „Czarownicy...” bo na poziomie grozy zdecydowanie ją deklasuje.

Produkcja będzie również wyświetlana na Toronto International Film Festival, jeszcze w tym roku. Jedyne, co może was nie pocieszyć to fakt, że nie mamy żadnej pewności, że film pojawi się w polskich kinach i będziemy musieli obejść się smakiem…

Co najciekawsze: scenariusz napisał Robert Eggers, wraz ze swoim bratem Maksem. Najważniejsze to fakt, że całość filmu nakręcono na czarno-białej taśmie 35 mm przy użyciu… sprzętu z lat 20. i 40. ubiegłego wieku. Niesamowite, prawda?

A tu możecie obejrzeć trailer do filmu:Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO