Dobry wybór?

Taika Waititi wyreżyseruje nowe „Gwiezdne wojny”!

W poniedziałek 4 maja odbył się Dzień Gwiezdnych Wojen. Disney i Lucasfilmy przygotowały z tej okazji dla fanów wyjątkową niespodziankę. Wczoraj poinformowano, że reżyserem oraz współscenarzystą nowych „Gwiezdnych wojen” zostanie Taika Waititi, który otrzymał Oscara za scenariusz do filmu „Jojo Rabbit”, a także jest twórcą superprodukcji „Thor: Ragnarok”. Przy pracy nad scenariuszem nowej części sagi będzie mu pomagać nominowana do Oscara Krysty Wilson-Cairns, która tworzyła między innymi fabułę do filmu „1917”.

wikipedia.org

To nie będzie debiut Waititi w sadze o „Gwiezdnych wojnach”. Wcześniej wyreżyserował on już finałowy odcinek serialu „The Mandalorian”, a także użyczył swojego głosu droidowi IG-11. Na razie nie podano zbyt wielu szczegółów na temat nowej produkcji. Wiadomo jednak, że na pewno trafi do dystrybucji kinowej.

Więcej niespodzianek

To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów intergalaktycznych bohaterów. Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen Disney przekazał jeszcze inne dobre informacje. Okazuje się, że mają powstać nowe seriale poświęcone postaci Obi-Wana Kenobiego oraz Cassiana Andora. Pisarka Leslye Headland, twórczyni „Russian Doll”, ma stworzyć nową serię dla platformy Disney+. Ma również powstać zupełnie nowa pełnometrażowa trylogia, za którą będzie odpowiadać Rian Johnson, który jest twórcą „Ostatniego Jedi”. Powstanie także kolejny spin-off tworzony przez Kevina Feige, szefa Marvel Studios. Disney podał również pierwsze informacje dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami drugiego sezonu „The Mandalorian”. Do twórców serialu – Dave’a Filoniego i Ricka Famuyiwy – dołączyli Robert Rodriguez i Peyton Reed. Każdy z nich wyreżyserował po jednym odcinku drugiego sezonu.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO