Gdzie oglądać?

Rojst '97 - zwiastun i data premiery

"Rojst" był serialem, który wskazywany był przez wiele osób jako "najlepszy polski serial ostatnich lat". Fakt, że zaczęto pracować nad 2. sezonem, ucieszył wielu fanów. No i w końcu serial jest nakręcony, zmontowany, a w sieci pojawił się zwiastun produkcji, a Netflix ogłosił także oficjalną datę premiery. Kiedy zobaczymy "Rojst '97"? 

Materiały promocyjne serialu

Rojst '97 - zwiastun i data premiery

Netflixowi tak spodobała się oglądalność "Rojstu", że 2. sezon był w zasadzie... formalnością. I w ten oto sposób powstał "Rojst '97", który jest kontynuacją serialu z Ogrodnikiem, Serwerynem i Wichłacz. Co nowego zobaczymy na ekranach? 

Serial rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która miała miejsce w 1997 roku na południowym-zachodzie Polski. Twórcy zapowiedzieli serial w ten sposób: 

W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście

W nowych rolach zobaczymy Magdalenę Różczkę, a także Łukasza Simlata. Ona wcieli się w rolę policjantki z Warszawy - Anny Jass. On będzie miejscowym inspektorem Adamem Miką. 


Do miasta wróci również Piotr Zarzycki, grany przez Dawida Ogrodnika. Obejmie on funkcję redaktora naczelnego "Kuriera". Z kolei Witold Wanycz (w tej roli Andrzej Serweryn) będzie wydawał się osobą, która zna odpowiedzi na każde pytanie, jakie zadaje policja. Jest jednak całkowicie pochłonięty wspomnieniami i demonami z przeszłości, co zupełnie nie daje mu spokoju. 

Reżyserem serialu i współautorem scenariusza, który pisany był razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. 

Premiera produkcji już 7 lipca na Netflixie.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO