Netflix rozpoczął prace nad nową produkcją

Leave the World Behind - Julia Roberts i Denzel Washington zagrają w nowym filmie Netflixa

Światowa premiera książki „Leave the World Behind” autorstwa Rumaana Alama ma się odbyć dopiero 6 października 2020 roku. Okazuje się, że władze Netflixa już postanowiły zainwestować w adaptację powieści i właśnie rozpoczęto nad nią prace. Scenariusz do filmu ma napisać Sam Esmail, twórca między innymi serialu „Mr. Robot”. Największą sensację budzi jednak gwiazdorski skład obsady – w głównych rolach zobaczymy Julię Roberts oraz Denzela Washingtona. Będzie to pierwszy raz od niemal trzydziestu lat, gdy aktorzy ponownie podejmą współpracę na planie. Ostatnio razem pracowali przy filmie „Raport Pelikana” z 1993 roku.

"Raport Pelikana"/Materiały prasowe

Prace nad ekranizacją „Leave the World Behind” znajdują się obecnie w fazie początkowej, w związku z czym na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia. Twórcy nie podali również planowanej daty premiery filmu.

Historia dwóch rodzin

Film, który jest opisywany przez twórców jako thriller, przedstawi historię małżeństwa, Amandy i Claya, którzy razem ze swoimi dziećmi wyruszają na Long Island, żeby spędzić tam wakacje marzeń. Pewnego dnia niespodziewanie do wynajmowanego przez nich domu przybywają jego właściciele, którzy uciekli z miasta przed awarią prądu. Na Long Island wkrótce również powoli przestaje działać Internet, telewizja, radio, a także linie telefoniczne. Sytuacja zaczyna się robić coraz bardziej poważna – zwierzęta zaczynają się dziwnie zachowywać, a oba małżeństwa powoli popadają w obłęd. Jako, że jedna para jest biało-, a druga czarnoskóra, zaczynają się również ujawniać problemy rasowe, które w pewien sposób łączą się z dramatycznymi wydarzeniami, do których dochodzi na świecie. Jak podaje „The Hollywood Reporter”, w filmie poruszone zostaną między innymi tematy związane z rodzicielstwem, rasą oraz klasą społeczną.

Jeśli zainteresował was film „Leave the World Behind”, z pewnością spodoba wam się niezwykły dramat „Na zawsze razem”. Wielbicielom mocnego kina polecamy z kolei filmy „Prodigy. Opętany” oraz „Django Unchained” w reżyserii Quentina Tarantino.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO