O czym będzie?

„Sweet Tooth” - Robert Downey Jr. stworzy serial dla Netflixa

Niebawem mają się rozpocząć prace nad kolejnym serialem platformy Netflix. Nowa produkcja będzie się składać z ośmiu odcinków i będzie się opierać na postaciach oraz historii przedstawionych w komiksie Vertigo, zatytułowanym „Sweet Tooth”. Serial opowiadać więc będzie o postapokaliptycznym świecie zamieszkiwanym przez hybrydy ludzi i zwierząt. Popularny komiks przedstawia historię chłopca-jelonka o imieniu Gus, który wyruszył na wyprawę mającą na celu odkrycie przyczyny tajemniczej epidemii, która zabiła miliardy ludzi na świecie. Sprawiła też, że ludzkie dzieci zaczęły się rodzić ze zwierzęcymi cechami.

Materiały prasowe

Komiks „Sweet tooth” autorstwa Jeffa Lemire’a, który w Polsce jest znany pod tytułem „Łasuch", ukazywał się w latach 2009-2013.

Przygody Gusa

Okazuje się, że producentem serialu jest nie kto inny, jak słynny odtwórca roli Iron Mana, Robert Downey Jr., który będzie go tworzył wraz z żoną, Susan Downey. Wszystko wskazuje na to, że twórcy zamierzają bardzo mocno nawiązać do oryginalnej fabuły komiksu. W oficjalnym opisie „Sweet Tooth” możemy przeczytać:

„Sweet Tooth” to skierowana do szerokiej publiczności, rodzinna i bajkowa opowieść o przygodach Gusa — pół-jelenia, pół-chłopca — który opuszcza swój dom w lesie i odkrywa, że świat został zniszczony przez kataklizm. Dołącza do mieszanej rodziny ludzi i ich dzieci, które tak jak on są hybrydami i poznaje nową rzeczywistość oraz tajemnicę kryjącą się za jego wyjątkowym pochodzeniem.

Pierwszy sezon serialu ma się składać z ośmiu odcinków. Każdy z nich będzie trwać 60 minut. Na razie jeszcze nie podano jego daty premiery na Netflixie, ani daty rozpoczęcia zdjęć. Znamy już za to skład obsady. W „Sweet Tooth” wystąpią między innymi: Christian Convery, Nonso Anozie, Adeel Akhtar, Will Forte i James Brolin, który będzie pełnił rolę narratora.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO