Znamy już twórców

„Człowiek z blizną” - powstanie kolejna odsłona filmu!

„Człowiek z blizną” z 1983 roku w reżyserii Briana De Palmy, to niewątpliwie jeden z najbardziej kultowych filmów poświęconych tematyce gangsterskiej. Słynna kreacja Ala Pacino, który w filmie wcielał się w nieobliczalnego Tony’ego Montanę, przeszła do historii kina, a jego kwestie znają na pamięć widzowie na całym świecie. Okazuje się, że niebawem ma powstać kolejna odsłona filmu. Wiadomo już, że jego produkcji podejmą się największe hollywoodzkie nazwiska. To będzie już trzecia wersja historii włoskiego imigranta.

Materiały prasowe

Po raz pierwszy „Człowiek z blizną” ukazał się w 1932 roku. Film reżyserowany przez Howarda Hawksa opowiadał o młodym imigrancie, który robi wszystko, żeby zająć pozycję szefa gangu. Gdy już osiąga swój cel, brutalnie i krwawo rozprawia się ze swoimi rywalami. Najsłynniejsza jednak stała się podobna historia przedstawiona wiele lat później przez Briana De Palmę.

Kto stanie za kamerami?

Pierwsze wzmianki o pomyśle na realizację nowego „Człowieka z blizną” pojawiły się w 2011 roku. Już wtedy w ten projekt zaangażował się twórca „Legionu samobójców”, David Ayer, a także David Yates („Harry Potter”), Antoine Fuqua („Siedmiu wspaniałych”) i Pablo Larrain („Jackie”). Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Deadline, niedługo mają się rozpocząć prace nad filmem. Reżyserem nowego „Człowieka z blizną” został Luca Guadagnino, który odpowiada między innymi za powstanie takich filmów jak „Tamte dni, tamte noce” czy „Jestem miłością”. Scenariusz do filmu został już napisany przez braci Coen, którzy mocno wzorowali się na jego wersji z 1983 roku. Na razie jeszcze nie podano daty premiery nowej produkcji, ani składu obsady.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO